» Vitalogy » Uroda » Włosy

Jak dbać o włosy zimą

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Włosy

Jak dbać o włosy zimą

Zaczyna się zima i znów masz te same problemy z włosami? Są osłabnie, przetłuszczone i jeszcze do tego się elektryzują?

Chcesz wiedzieć, jak je wzmacniać i o nie dbać, by były zdrowe i piękne? Oto kilka praktycznych porad, które pomogą Ci rozwiązać problem.

Podczas zimy nasze włosy są narażone na działanie 3 czynników, które je niszą: niską temperaturę na zewnątrz, suche powietrze w mieszkaniu oraz kontakt z włóknami czapek. To wszystko powoduje, że nasze włosy są dużo słabsze, mogą się przetłuszczać, łamać i elektryzować. Jak sobie z tym radzić?

 

Czynniki szkodzące naszym włosom zimą

Pierwszym czynnikiem szkodzącym naszym włosom jest suche powietrze, jakie jest zazwyczaj w pomieszczeniach z centralnym ogrzewaniem. W wyniku jego działania włosy stają się łamliwe i pozbawione blasku w wyniku przesuszenia.

Noszenie czapki, która zimą jest zazwyczaj konieczna, ogranicza wymianę tlenową skóry, co prowadzi do zwiększenia się aktywności działania gruczołów łojotokowych. W efekcie nasze włosy stają się oklapnięte i przetłuszczone.

Z tych powodów również nasze włosy mogą się elektryzować, być trudne do ułożenia oraz może dochodzić do powstawania zmian skórnych, np. łupieżu.

 

 

Jak dbać o włosy zimą?

Jak więc radzić sobie z takimi problemami, by również zimą cieszyć się pięknymi i zdrowymi włosami?

1. Nie wychodź z domu, siłowni lub basenu z niedosuszonymi włosami. Zimne powietrze będzie uszkadzać wilgotne kosmyki włosów, które będą się łatwiej łamać.

2. Staraj się suszyć włosy chłodniejszym strumieniem powietrza, by nie doprowadzać do zbyt silnego ich przesuszenia.

3. Stosuj maski i produkty nawilżające.

4. Myj włosy tak często, jak jest to potrzebne.

5. Jeżeli po ściągnięciu czapki Twoje włosy się puszą i elektryzują, przygładź je dłońmi zwilżonymi wodą.

6. Używaj szamponów przeciwłupieżowych o lekkiej konsystencji, nieblokujących porów, zawierających cynk.

 

 

Domowe sposoby na zimowe problemy

Jest wiele naturalnych sposobów, dzięki którym możesz pielęgnować włosy, między innymi:

1. Olej rycynowy i żółtka jajek to doskonały sposób na słabe i przesuszone włosy – olej doskonale nawilża skórę głowy, zaś żółtka odżywiają i usuwają nadmiar tłuszczu, dzięki czemu włosy nie będą się przetłuszczać. Najlepiej wmasowany we włosy i skórę głowy olejek pozostawić na całą noc. Rano należy nałożyć rozmieszane żółtka z jajek i po kilku minutach dokładnie spłukać.

2. Napar z pokrzyw do płukania włosów – poprawia ukrwienie naczyń skórnych, działa odkażająco, reguluje pracę gruczołów łojotokowych, dzięki czemu wzmacnia je oraz przeciwdziała powstawaniu łupieżu czy przetłuszczaniu.

3. Napar z herbaty to doskonałe rozwiązanie na przetłuszczające się włosy – działa ona przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia oraz nie wywołuje uczuleń.

Pamiętaj, że takie problemy z włosami ma wiele kobiet. Na szczęście wiosną wszystko wraca do normy. Jeśli zaś chcesz wiedzieć więcej, jak dbać o włosy latem, przeczytaj, jak pielęgnować włosy na wakacyjnym wyjeździe.

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.51/5 (31 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

w

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak dbać o włosy zimą: