» Vitalogy » Uroda » Włosy

Jak chronić włosy przed słońcem?

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Włosy

Jak chronić włosy przed słońcem?

Za oknem coraz słoneczniej, a Twoje włosy powoli zaczynają się przesuszać? Mamy na to sposoby. Dowiedz się, jak chronić włosy latem.

Wszyscy wiemy, przed kontaktem z promieniami słonecznymi należy chronić skórę, a jak jest z włosami? Podobnie. Jeśli nie chcesz żeby letni wypoczynek wpłynął niekorzystnie na kondycję Twoich włosów, poniżej dowiesz się jak o nie zadbać. 

Noś okrycia głowy
To pierwsza i chyba najważniejsza zasada ochrony włosów przed szkodliwym działaniem promieni UV. Najlepszym nakryciem głowy będzie słomkowy lub bawełniany kapelusz, koniecznie w jasnym kolorze. Dlaczego? Jasne barwy są dla włosów niczym ekran ochronny - świetnie odbijają światło słoneczne.Nie pozwalaj włosom schnąć na słońcu
Jest to największa krzywda, jaką w okresie letnim możesz wyrządzić swoim włosom. Woda spłukuje z włosów ochronną powłokę hydrolipidową, przez co promienie słoneczne mocniej oddziałują na włosy, bardziej je niszcząc i wysuszając.
Jeśli używasz suszarki, pamiętaj, aby zawsze ustawiać ją na chłodny strumień powietrza, szczególnie latem. Gdy na zewnątrz jest słonecznie, a kondycja włosów jest zagrożona nadmierną ekspozycją na promienie ultrafioletowe, starajmy się nie przesuszać ich jeszcze w domu. Jeśli suszysz włosy na powietrzu – zawsze rób to w cieniu.Używaj preparatów przeciwsłonecznych
W drogeriach dostępne są całe serie kosmetyczne pomagające zachować zdrowie włosów w okresie letnim. Szczególną uwagę zwróć na delikatne, nawilżające szampony do codziennego stosowania, nawilżające odżywki oraz mgiełki pielęgnacyjne, które będą działały na włosach niczym tarcza ochronna. Pamiętaj jednak o tym, aby przy wyborze kosmetyku czytać etykiety i wybierać tylko te o „dobrym” składzie. Co to znaczy? Najlepsze dla włosów kosmetyki mają w składzie oleje i są pozbawione alkoholu. Niekiedy można sięgać też po preparaty z silikonem - sprawdzą się jako ochrona końcówek.


 
Pamiętaj o domowym nawilżaniu
Jeśli chcesz pomóc swoim włosom w przetrwaniu lata, możesz rozważyć ich samodzielne głębokie nawilżenie. Jak nawilżyć włosy w domu? Najpopularniejszym sposobem jest nakładanie na włosy nawilżających maseczek domowej roboty. (np. z dwóch żółtek, oleju rycynowego i miodu). Dobrym pomysłem jest także zastosowanie w domu ampułek nawilżających, które dostępne są w drogeriach i aptekach.

 

 

Tagi (6): , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.06/5 (62 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

j
j
j
j

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak chronić włosy przed słońcem?: