» Vitalogy » Uroda » Włosy

Sposoby na rzadkie włosy

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Włosy

Sposoby na rzadkie włosy

Włosy stanowią dla kobiet jeden z ważniejszych elementów fizyczności. To one w dużej mierze definiują, jakie jesteśmy i jak się czujemy. Na ich wygląd wpływa wiele czynników i nie nad każdym z nich jesteśmy w stanie całkowicie zapanować.

Jednak nawet jeśli w złej kondycji naszych włosów nie ma naszej większej winy, to i tak ich łamliwość, rozdwajanie się czy rzadkość spędzają nam sen z powiek i sprawiają, że czujemy się zdecydowanie mniej atrakcyjne.

 

Czy zawsze będę miała już rzadkie włosy?

Mamy dla Was bardzo dobrą informację: rzadkie włosy nie stanowią większego kłopotu. Wystarczy stosowanie odpowiedniej pielęgnacji oraz wykorzystanie kilku trików polecanych przez specjalistów, aby nasza fryzura w krótkim czasie zaczęła imponować objętością i puszystością. Jak zyskać piękne i kobiece włosy? Spieszymy z udzieleniem wskazówek.

 

 

Regeneracja włosów u fryzjera - moment.pl

 

 

Co zrobić, aby moje włosy stały się gęstsze?

Na kondycję i wygląd włosów wpływają liczne czynniki z naszego codziennego życia, więc wprowadzając pewne zmiany, możemy znacząco poprawić wygląd naszych włosów.

 1. Mycie włosów – zależnie od rodzaju naszej cery, myjemy je codziennie lub kilka razy w tygodniu. Jeśli mamy rzadkie włosy, konieczne jest zapamiętanie ważnej zasady – gorąca woda szkodzi cienkim włosom, najlepiej więc, jeśli zastosujemy ciepłą oraz letnią w czasie ostatniego płukania.

 2. Szampon – jego dobór również nie pozostaje bez znaczenia. Unikajmy produktów, które mogłyby nadmiernie obciążać włosy i powodować spadek objętości, np. takich zawierających sylikony. Najlepszym wyborem będą lekkie, nawilżające kosmetyki.

 3. Suszenie – z jednej strony nieustannie słyszymy, że jest ono niszczące dla włosów, z drugiej jednak ciepły strumień powietrza pozwoli nam na uzyskanie efektu uniesienia fryzury oraz zwiększenia jej objętości. Najlepszy rezultat osiągniemy, susząc włosy z głową pochyloną w dół.

 4. Dieta – duży wpływ na wygląd i gęstość włosów posiada żelazo. Jest to mikroelement, który zwykle dostarczamy w optymalnych ilościach z dietą. Jego niedobory pojawiają się u osób, które wypijają duże ilości kawy czy herbaty, które to z kolei mogą ograniczać wchłanianie żelaza. Gdy nasze włosy stają się rzadkie, warto więc wykluczyć te napoje i wprowadzić do codziennego jadłospisu produkty bogate w żelazo.

 5. Pianka do włosów – z pewnością można ją uznać za sprawdzony kosmetyk do stylizacji cienkich włosów. Wystarczy nałożyć ją u nasady włosów i wysuszyć.

 6. Odżywki do włosów – najlepiej takie przeznaczone do cienkich włosów i koniecznie do spłukiwania.

 7. Stylizacja – odpowiednie cięcie oraz kolor włosów mają również wpływ na ich objętość, szczególnie w kwestii wizualnej. W przypadku cienkich włosów świetnie sprawdzają się krótsze fryzury, gdyż wówczas włosy nie są obciążone swoim własnym ciężarem i zyskują objętość. Panie, które nie wyglądają korzystnie w tego rodzaju cięciach, powinny znaleźć dobrego stylistę fryzur, który umiejętnie wycieniuje włosy, nadając im lekkości. Świetnie sprawdzają się również grzywki. W kwestii koloru polecane są jasne odcienie, warto również zdecydować się na efekt trójwymiarowy i zastosować refleksy w kilku odcieniach.

 8. Tapirowanie włosów – tę metodę stylizacji wykorzystuj jedynie w celu nadania włosom objętości przed wyjściem na dużą imprezę. Jednorazowe tapirowanie nie spowoduje wielkich szkód, należy jednak pamiętać, że niszczy ono włosy.

 9. Wałki, szczotka – do suszenia włosów warto również wykorzystać grubą, okrągłą szczotkę lub wałki, które koniecznie należy nałożyć u samej nasady włosów. W tym drugim przypadku ważne jest, aby pozwolić włosom naturalnie wyschnąć – w ten sposób będą uniesione już u nasady.

 10. Zabieg zagęszczania włosów – osoby, które nie są w stanie cierpliwie walczyć o puszystą fryzurę, mogą skorzystać z zabiegu zagęszczania włosów z zastosowaniem aparatury emitującej ultradźwięki. Jest on bardzo delikatny, a efekt utrzymuje się nawet przez kilka miesięcy.

 11. Mąka – może to zabawne, ale domowym sposobem na podniesienie i zwiększenie gęstości włosów w czasie stylizacji jest wykorzystanie mąki ziemniaczanej. Za jej nowoczesny odpowiednik można uznać dostępne w drogeriach pudry dodające objętości.

 12. Suche szampony – również są polecanym rozwiązaniem przy rzadkich włosach, pomagają je szybko odświeżyć i dodać poszukiwanej objętości.


 

Najlepszy sposób zagęszczania włosów

Powyższa lista stanowi podstawową wskazówkę dla pań borykających się z dokuczliwym problemem rzadkich włosów. Na pytanie, jaki sposób na zyskanie większej objętości włosów będzie najlepszy, nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi, gdyż może być ich wiele. Tak naprawdę każda z nas musi wybrać opcję najkorzystniejszą dla siebie i swojej fryzury.

 

Artykuł powstał we współpracy z moment.pl - rezerwacja wizyt online

Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.57/5 (11 ocen)

Podobne artykuły

 • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Sposoby na rzadkie włosy: