Typ urody Wiosna

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Typy urody

Typ urody Wiosna

To niezwykle ciepły i urzekający typ urody. Dowiedz się jakie są wyznaczniki typu i jak podkreślać jego naturalne piękno.

Wiosna to zdecydowanie ciepły typ urody, jednak mniej wyrazisty i nasycony niż również zaliczająca się do typów ciepłych Jesień. Posiadaczki wiosennego wyglądu najczęściej opisuje się jako osoby ciepłe, wrażliwe, ale jednocześnie radosne i pełne życia, zupełnie, jak pora roku, którą niejako reprezentują.

Wyznaczniki typu:

WŁOSY
Zwykle zdarza się, że Wiosny to szczęśliwe posiadaczki pięknego, naturalnego blondu. Nie jest to jednak zimny, jasny blond, jak w przypadku typu urody Lato, lecz wpadający w złoto, jego ciepły odcień. Panie Wiosny mogą również mieć nieco ciemniejsze włosy, nazywane średnim lub ciemnym blondem. Zdarzają się również i takie przedstawicielki tego typu urody, które szczycą  się włosami w kolorze brązu, jednak uwaga – również ciepłego lub noszącego w sobie znamiona delikatnej rudości.

OCZY
Zwykle Wiosnę charakteryzują oczy zielone (czasem z lekką domieszką brązu – w postaci plamek na tęczówce) lub niebieskie. Raczej nie zdarza się, aby przedstawicielki tego typu urody miały inny kolor oczu, choć bardzo rzadko można natknąć się też na Wiosnę o oczach piwnych.

CERA
Jest wyznacznikiem, który pozwala na odróżnienie Wiosny od koleżanek – Jesieni bądź Lata. Jesień często może mieć bardzo bladą, wręcz przezroczystą, a niekiedy pokrytą też brązowo-rudymi piegami cerę. Lato z kolei będzie miało skórę jasną, wręcz mleczną, ale utrzymaną w chłodnej tonacji. Wiosnę rozpoznamy po tym, że jej cera, choć jasna lub, niekiedy, wpadająca w odcień kości słoniowej, jest złociście promienna i bije od niej ciepły blask. Czasem skóra Pani Wiosny przybiera też barwę brzoskwiniową. Niekiedy zdarza się również, że Wiosna posiada dodające jej uroku piegi – zawsze ciepłe, wpadające w kolor złocisty.

 

 


Jakie kolory ubrań wybierać?
Przede wszystkim ciepłe – tylko one w wyjątkowy sposób podkreślą naturalne piękno Wiosny. Najlepiej też, aby posiadaczka tego typu urody wybierała kreacje w jasnych barwach (ciemne kolory tylko przyćmią jej ciepły blask), jednak delikatne pastele zostawmy dla Lata, a w tym przypadku stawiajmy na żywe i wyraźne kolory. Pięknie Pani Wiosna będzie wyglądać w kolorze koralowym, nasyconym różu, ciepłej żółci, czy nasyconym, jasnym brązie. Nie dla niej natomiast silne kontrasty bieli i czerni – zostawmy ja dla Pani Zimy. Przy doborze garderoby, Wiosna powinna kierować się zasadą: wybieram te kolory ubrań, które nawiązują do mojego ciepłego i pełnego naturalności typu urody.

Jaki robić makijaż?
Delikatny. Poprzez makijaż, Wiosna powinna jednie podkreślać urodę. Zbyt intensywny make up, może bowiem zadziałać w tym przypadku jak „barwy obronne”. Wiosna powinna pamiętać o tym, aby podkreślać swoje ciepło, blask i naturalność. Kolory podkładu, czy szminki powinny być oparte na ciepłych barwach. Usta Pani Wiosna może podkreślić kolorem łososiowym, koralowym, lekkim, ciepłym różem, czy delikatną i ciepłą czerwienią. Podkład Wiosny, oczywiście ciepły, może nawet zawierać w sobie drobinki złota – jeśli Wiosna ma jeszcze włosy w odcieniu złota – barwy tę będą ze sobą pięknie korespondować. W kwestii makijażu oczu, Wiosna może nieco poszaleć z kolorami cieni do powiek. Ładnie jej będzie w złocisto-zielonych barwach, czy średnio-nasyconym niebieskim, połączonym z ciepłym różem do powiek, który złagodzi nieco jego zimno.
 


Sławne Wiosny:
Charlize Theron


Drew Barrymore


Scarlett Johansson

 

 

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.46/5 (16 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Typ urody Wiosna: