Typ urody Lato

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Typy urody

Typ urody Lato

To niezwykle delikatny i często występujący w Polsce typ kobiecej urody. Dowiedz się, co charakteryzuje Panią Lato i jak podkreślić jej naturalne piękno.

Jeśli dokonalibyśmy szczegółowej analizy kolorystycznej Polek, stwierdzilibyśmy, że typem dominującym w naszym kraju jest Lato. Podobnie jak Zima, jest to chłodny typ urody. W odróżnieniu jednak od niej, Lato nie jest tak wyraziste, lecz cechuje się bardzo delikatną i subtelną urodą.


Wyznaczniki typu:


WŁOSY
Mogą mieć różne odcienie – od jasnego, platynowego blondu, przez blond średni i „mysi”, nawet do jasnego brązu. Wszystkie jednak – w odróżnieniu od Jesieni, czy Wiosny, w chłodnym odcieniu, z domieszką szarości lub koloru popielatego.


OCZY
Kolor tęczówek Lata również nie jest sprawą jednoznaczną. Przekrój barw oczu prezentuje się bowiem imponująco – od błękitnych, przez niebieskie, niebiesko-zielone, delikatnie zielone, po, w sporadycznych przypadkach, nawet brązowe. Podobnie jednak, jak w kwestii koloru włosów, oczy Lata mają w sobie lekko popielaty, wpadający  w szarość, chłodny ocień. U Pani o tym typie urody występuje też niewielki kontrast między bielą gałki ocznej a tęczówką, która sprawia wrażenie nieco „mętnej”.


CERA
Lato charakteryzuje się bladą, czasami nawet mleczną cerą, niekiedy pokrytą lekkim, różowawym rumieńcem w chłodnym odcieniu. Sporadycznie zdarza się też, że Pani o tym typie urody ma dodające jej uroku piegi, jednak także i one mają w sobie znamiona szarości i nie są tak wyraziste, jak np. złote piegi Jesieni.

 

 

 


Jakie kolory ubrań wybierać?
Miętowe ubrania, to coś, po co Lato powinno sięgać jak najczęściej. Nie dość, że w tym sezonie mięta jest bardzo modna, to na dodatek, świetnie współgra z chłodnym wizerunkiem Lata.  W garderobie Pani o tym typie urody powinny się także znaleźć kolory: cytrynowy, écru i pudrowe róże. Jeśli chodzi o zielenie, to oprócz mięty, jak znalazł będą również barwy – pistacjowa i seledynowa. Pani Lato zjawiskowo będzie też wyglądać w delikatnym błękicie i morskim kolorze. Jeśli chodzi o mocniejsze barwy, Lato może też sięgać po zimne, popielate brązy i delikatne fiolety. Jak każdej kobiecie poleca się jej także czerwień. Przy doborze odcienia, musi jednak pamiętać o tym, aby zawsze wybierać ten chłodny. Jakich barw unikać? Przede wszystkim głębokich i nasyconych odcieni złota i pomarańczy. Ubrania w tych kolorach zarezerwowane są dla ciepłych typów urody, do których Pani Lato z pewnością się nie zalicza.


Jaki robić makijaż?
Podobnie jak przy doborze garderoby, również i w makijażu, Pani Lato powinna stawiać na popielate, delikatne lub pastelowe barwy. Do podkreślenia oka na co dzień, Paniom o tym typie urody poleca się szare i grafitowe kredki i eyelinery oraz pastelowe cienie do powiek. W bardziej szalonym makijażu, np. na wielkie wyjście, Lato może też pobawić się kredkami w odcieniach błękitu. To dla tego typu urody wymyślono też „smoky eyes”. Blond lub popielate włosy w duecie z „przydymionymi” oczami tworzą bowiem całość idealną. Jeśli Pani Lato chce podkreślić usta, poleca się jej chłodne, wyraziste barwy. Te ciepłe, wpadające w brąz lub koral, nie są dla niej.


Sławne Lata:


Michelle Pfeiffer

 

Claudia Schiffer

 

Sarah Jessica Parker

 

 

Tagi (6): , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.52/5 (70 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Typ urody Lato: