Styl gwiazd: Ian Somerhalder

Celina Filip

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Styl gwiazd

Styl gwiazd: Ian Somerhalder

Choć kojarzony jest głównie z dwoma rolami, już zdążył podbić serca fanek na całym świecie. Poznaj drogę Iana Somerhaldera do roli Damona Salvatore’a i zobacz, jak prezentował się poza kamerami.

Ian Joseph Somerhalder urodził się 8 grudnia 1978 roku w Convington w stanie Luizjana. Swoje pierwsze zawodowe kroki stawiał już w wieku dziesięciu lat. Nie były to jednak szkolne przedstawienia, a praca modela, którą kontynuował do skończenia trzynastu lat. Aktorstwem zainteresował się dopiero w wieku lat siedemnastu, kiedy zagrał gościnnie w serialu Miasto na luzie (The Big Easy).

Jego pierwszym dużym krokiem było otrzymanie stałej roli w serialu Amerykańskie nastolatki (Young Americans), spin-offie Jeziora marzeń (Dawson’s Creek), który jednak nie odniósł sukcesu i zakończył się po ośmiu odcinkach.

Dopiero cztery lata później nastąpił prawdziwy przełom w aktorskiej karierze Iana: angaż w jednym z największych amerykańskich hitów telewizyjnych, serialu Zagubieni (Lost). Wcielił się w nim w rolę Boone’a Carlyle’a – dość niefortunnie, pierwszego bohatera, który zginął.

To jednak rola wampira Damona Salvatore’a w serialu Pamiętniki wampirów (The Vampire Diaries) wywołała prawdziwą obsesję na jego punkcie. Jego fanki, identyfikujące się jako „Team Damon” (w opozycji do „Team Stefan”, czyli fanek brata Damona), pochodzą z każdego krańca świata i wiernie za nim stoją, niezależnie od jego serialowych poczynań.

Ian Somerhalder nie poprzestaje – na szczęście – jedynie na karierze aktorskiej, która po sukcesie serialu nabrała tempa. W 2012 roku przyczynił się do założenia Ian Somerhalder Foundation – fundacji, która na celu ma ochronę zwierząt i środowiska naturalnego, a także edukację ludzi w kwestii tego, jak ważne jest dbanie o każdy organizm żyjący na Ziemi. Więcej o fundacji przeczytacie na jej oficjalnej stronie.

Poniżej natomiast przyglądamy się stylowi Iana, który zdaje się mieć dwie odsłony: jedną klasycznie elegancką i drugą oscylującą wokół tzw. smart casual. W każdej z nich jednak, musimy przyznać, prezentuje się równie efektownie!

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.63/5 (10 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Styl gwiazd: Ian Somerhalder: