Styl gwiazd: Keira Knightley

Katarzyna Rydz

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Styl gwiazd

Styl gwiazd: Keira Knightley

Uznawana za jedną z najbardziej stylowych gwiazd kina. Kręci kilka filmów rocznie i jest muzą Karla Lagerfelda. Poznaj tajniki stylu Keiry Knightley.

Jak sama przyznaje w wywiadach, od zawsze wiedziała, co chce robić w życiu. Córka aktora teatralnego i scenarzystki filmowej, nie mogła skończyć inaczej niż przed kamerą. Choć w dużych produkcjach gra od dziecka („Doktor Żywago", „Podkręć jak Beckham"), prawdziwą popularność zyskała w 2004 roku, dzięki roli ujmującej Elizabeth Swann w filmowej trylogii Gore’a Verbinski’ego - „Piraci z Karaibów”.


Na przestrzeni lat, styl Keiry zmienił się nie do poznania. Ze skromnej, chudej dziewczyny, na oczach widzów przeobraziła się w prawdziwą gwiazdę filmową. Dawniej, na premierach pojawiała się w krótkich topach i jeansach, ukazując światu wychudzoną sylwetkę, przez co posądzano ją o anoreksję. Dziś, na galach i uroczystościach, króluje w pięknych, kobiecych sukniach, skutecznie udowadniając, że sylwetka typu „chłopczyca” może być urzekająca i seksowna.


Jeśli chodzi o makijaż, Keira stawia na minimalizm. I słusznie. Jej przyjemne rysy twarzy i doskonała cera nie potrzebują kamuflażu. W kwestii fryzur, na początku kariery nieco eksperymentowała, na premierach pojawiając się raz w kruczoczarnym końskim ogonie, a innym razem w pięknych blond lokach. Na potrzeby filmu „Domino”, w którym grała bezwzględną łowczynię nagród, obcięła włosy „na chłopaka”. Niedługo później wróciła jednak do długiej i romantycznej fryzury na potrzeby obsypanej nagrodami adaptacji „Dumy i uprzedzenia” Jane Austen w reżyserii Joe Wrighta, za który 20-letnia wówczas Keira otrzymała nominację do Oscara. W najnowszym filmie z jej udziałem, jaki mogli oglądać polscy widzowie - zrealizowanej w 2012 roku adaptacji „Anny Kareniny” Lwa Tołstoja, Keira znów pojawia się w długiej i ciemnej fryzurze, jednak prywatnie, najczęściej wybiera niezwykle proste uczesanie – wpadającego w różne odcienie brązu „boba”, w którym czuje się najlepiej.


Przed Wami porcja wybranych przez nas stylizacji Keiry w różnych okresach jej kariery.

Zdjęcia: shutterstock, zimbio, depositphotos

 

 

Tagi (7): , , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.68/5 (16 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

s

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Styl gwiazd: Keira Knightley: