Maseczki w domowym zaciszu

Maseczki w domowym zaciszu

Domowe, własnoręczne zrobione maseczki warto stosować, ponieważ nie tylko dają niemal natychmiastowy efekt, ale i są proste w przygotowaniu, a większość składników można znaleźć we własnej kuchni lub w najbliższym sklepie spożywczym. Takich kosmetyków domowej roboty z powodzeniem można używać jako zamiennika tych gotowych, dostępnych na rynku. Już nasze prababki odkryły, że okład z ubitej piany białka jaj działa ściągająco, a z drożdzy odżywczo i wygładzająco. Stosowały płatki owsiane jako naturalny peeling i znały tonizujące właściwości soku z cytryny. Należy jednak pamiętać, żeby umiejętnie dobrać rodzaj maseczki do rodzaju naszej cery.

Nawilżenie skóry suchej

Jeżeli twoja skóra jest sucha i wrażliwa, najlepiej zaaplikować jej składniki silnie nawilżające. Do takich należą m. in. miód, produkty melczne (mleko, śmietanka, kefir) oraz oliwa z oliwek. Przy cerze suchej doskonale sprawdzi się żółtko wymieszane z odrobiną oliwy z oliwek, rozprowadzone na skórze twarzy, szyi i dekoltu i pozostawione na pół godziny. Zbawienny wpływ będzie miał także sok z marchwi wymieszany z kiełkami przennymi lub odrobiną siemienia lnianego.

Cera trądzikowa

Dla cery tłustej ze skłonnościami do trądziku polecamy składniki o właściwościach peelingujących i ściągających. Zalicza się do nich choćby wspominana już piana z ubitego białka jaj czy płatki owsiane. Na takiej skórze doskonale sprawdzi się także połączenie startego jabłka z łyżeczką płynnego miodu. Po zastosowaniu nasza skóra nie tylko zostanie pozbawiona niedoskonałości, ale też doskonale wygładzona.

Jeżeli natomiast mamy problem z błyszczącą cerą, na pomoc mogą nam przyjść… gotowane ziemniaki. Rozgnieciony, ugotowany ziemniak należy połączyć z dwiema łyżkami zimnego mleka i kilkoma kroplami soku z cytryny. Przy tej przypadłości sprawdzić może się także inna, dość nietypowa receptura. Mam na myśli połączenie dwóch łyżek mąki z łyżeczką miodu oraz dodatkiem herbaty rumiankowej. Do pierwszych dwóch sładników powoli dolewamy ciepłą herbatę i mieszamy aż powstanie jadnolita pasta.

Warto pamiętać

Maseczki zostawiamy na skórze na 10 – 30 minut. Jeśli dodatkowo chcemy zwiększyć efekt, warto przed nałożeniem wystawić twarz na działanie pary wodnej np. pochylając się nad miską wrzątku. Taki zabieg sprawi, że nasze pory się otworzą i dzięki temu preparat wchłonie się lepiej. Decydując się jednak na zastosowanie naturalnych kosmetyków należy pamiętać o tym, żeby wziąć pod uwagę nasze alergie. Niektóre ze składników mogą mieć silne właściwości uczulające. Kiedy nie jesteśmy pewni, jak zareaguje nasza skóra, warto przetestować zrobiony przez nas specyfik na jej małym fragmencie. Pomoże to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek np. w postaci wysypki.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Cera Naczynkowa: jak się objawia ?
Walka Z Celluitem: skuteczne sposoby
Aloes: właściwości i zastosowanie
Alternatywa Dla Antyperspirantów: zdrowa i skuteczna ochrona przed potem
Cera Po Lecie: jak o nią dbać?
Skincode Essentials: sprawdź nową linię kosmetyków