Mikrodermabrazja – najskuteczniejsza metoda na zaskórniki otwarte i zamknięte?

Mikrodermabrazja – najskuteczniejsza metoda na zaskórniki otwarte i zamknięte?

Zaskórniki mogą pojawić się na każdej buzi, bez względu na rodzaj cery. Rzadko przeprowadzane peelingi, nieprawidłowe oczyszczanie twarzy i stosowanie nietrafionych kosmetyków może przysporzyć wągrów nawet idealnej cerze. Sprawdź jak skutecznie możesz sobie z nimi poradzić.

Wągry – przypadłość cery tłustej

Zaskórniki zdecydowanie najczęściej dotyczą skóry tłustej i mieszanej. Zaskórniki to bowiem nic innego jak zanieczyszczone pory, zatkane przez nadmiar sebum i martwy, niezłuszczony naskórek. Mogą wyglądać jak czarne kropki lub tworzyć coś w rodzaju białej kaszki, nazywamy je wtedy zaskórnikami zamkniętymi.

Liczne zabiegi domowe mogą pomóc w poprawie kondycji cery ze skłonnością do zaskórników. Peelingi kupione w drogerii lub wykonane własnoręcznie mają realny wpływ na oczyszczanie skóry i warto je regularnie stosować. Poza tym należy aplikować na skórę właściwie dobrane kosmetyki i unikać wysuszających środków myjących, np. z alkoholem.

Oczyszczanie mechaniczne

W salonach kosmetycznych nie brakuje klientów, którzy regularnie fundują sobie oczyszczanie skóry twarzy z zaskórników. Metod na ich pozbycie się w salonie jest kilka, m.in. peelingi kawitacyjne, oczyszczanie manualne porów, a także z użyciem kwasu migdałowego. Nieco droższym od wymienionych, ale i w wielu przypadkach skuteczniejszym jest zabieg mikrodermabrazji. Polega on na mechanicznym złuszczeniu wierzchniej warstwy naskórka, co pozwala również oczyścić pory z martwych komórek i zalegającego wewnątrz łoju.

Mikrodermabrazja jest metodą bezigłową, w trakcie zabiegu kosmetyczka nie wyciska zawartości zaskórników, ani nie nakłuwa krostek. Cały proces odbywa się z użyciem specjalistycznej głowicy z diamentową końcówką. Głowice nanoszą na skórę warstwę wodorotlenku glinu i dogłębnie ją oczyszczają.

Mikrodermabrazja pozwala przede wszystkim pozbyć się zaskórników, ale także zamyka oczyszczone pory, co zapobiega ich nawrotom. Ponadto diamentowe głowice pobudzają skórę do produkcji kolagenu i wzmacniają włókna elastyny. Zabieg pomaga także unormować łojotok, dobrze nawilża skórę i wyraźnie poprawia jej kondycję. Ścieranie daje widoczny efekt również na płytkich zmarszczkach i niewielkich, płytkich bliznach. Zabieg pozwala tym samym wyrównać koloryt skóry. Poleca się go m.in. osobom z przebarwieniami i bliznami.

Zalety i wady mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji jest nie tylko skuteczny, ale i szybki w likwidowaniu zaskórników, zmarszczek i przebarwień. Nie pozostawia przy tym efektów ubocznych. Jest całkowicie bezbolesny. Przemawia to chyba do wszystkich użytkowników, ale w szczególności do posiadaczy cery wrażliwej i delikatnej – oni również bez obaw mogą poddać się mikrodermabrazji.

Do wad mikrodermabrazji możemy zaliczyć cenę. Z pewnością domowe peelingi czy nawet zwykłe peelingi z wykorzystaniem pary i igły wykonane u kosmetyczki są znacznie tańsze. Mikrodermabrazja pomaga jednak osobom z zaawansowanym problemem trądziku i zaskórników, który nie zawsze da się opanować najprostszymi sposobami. Pamiętajmy, że zabieg wykonywany w salonie kosmetycznym jest też odpowiednio delikatny. Większą intensywność ma mikrodermabrazja przeprowadzona przez lekarza dermatologa. Jest ona jednak zalecana w określonych przypadkach.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Płyn Micelarny: wybierz odpowiedni dla siebie
Suche Stopy: pomogą peelingi i domowe maseczki
Kosmetyki: jak wybrać odpowiednie?
Domowe Sposoby Na Pryszcze: poznaj pastę z olejku tamanu oraz kurkumy
Peeling Twarzy: który wybrać?
Pielęgnacja Skóry Latem: zadbaj o siebie