Peeling ciała szczotką lub rękawicą – jakie są jego zalety?

Elżbieta Gwóźdź

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Pielęgnacja

Peeling ciała szczotką lub rękawicą – jakie są jego zalety?

Klasyczny peeling skóry ciała wykonujemy za pomocą kosmetyków peelingujących, najczęściej gruboziarnistych. Ale ciało możemy skutecznie ujędrnić, a skórę złuszczyć stosując także specjalną szczotkę lub rękawicę.

 

Szczotka do ciała – ujędrnianie, pobudzanie i detoks

Szczotkowanie ciała specjalną szczotką to zdecydowanie więcej niż peeling. Posuwiste lub okrężne ruchy (w zależności od partii ciała) pozwalają pobudzić krążenie podskórne, stymulują układ limfatyczny, likwidują obrzęki i skutecznie rozprawiają się z cellulitem. Ciału zapewniają detoksykację, relaksują i złuszczają martwy naskórek.

W tym zabiegu szczotkujemy nie tylko uda i pośladki, ale całe nogi, brzuch, barki i ręce, dekolt, dół pleców. Rytuał szczotkowania najlepiej przeprowadzać rano, gdyż dodaje energii i likwiduje ostatnie oznaki zmęczenia. W wyniku regularnego stosowania pozwala uzyskać wyjątkowo jędrną i sprężystą skórę.

 

Wybrać szczotkę czy rękawicę peelingującą?

Najlepsze efekty uzyskamy używając szczotki z naturalnego tworzywa, np. z szorstkiej trawy morskiej lub orzecha kokosowego. Szczotki do masażu i szczotkowania są jednak twarde i szorstkie, a pierwsze użycie może okazać się dla nas nieprzyjemne czy nawet lekko bolesne. Początkowo możemy więc przyzwyczajać skórę do tego typu praktyk poprzez masaż delikatniejszą rękawicą.

Rękawicę z pewnością wykorzystamy później do peelingu na mokro. Przygodę ze szczotką warto zacząć od jednego złuszczania tygodniowo. Stopniowo zwiększajmy częstotliwość do kilku razy w tygodniu, aż w końcu zabieg szczotkowania będziemy wykonywać codziennie.

 

Kiedy najlepiej szczotkować ciało?

Skórę ciała najlepiej szczotkować rano, jeszcze przed poranną kawą i śniadaniem. Później możemy wziąć prysznic, po którym wetrzemy w ciało regenerujący lub odżywczy balsam. Chociaż szczotkujemy skórę skrupulatnie, pamiętajmy że na jeden fragment ciała poświęcamy 3-7 ruchów, a całość w rezultacie nie zajmuje więcej niż 10 minut.

 

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.09/5 (14 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Peeling ciała szczotką lub rękawicą – jakie są jego zalety?: