Peeling enzymatyczny – delikatny i skuteczny

Peeling enzymatyczny – delikatny i skuteczny

Głównym zadaniem peelingu jest oczyszczenie skóry twarzy i ciała z martwego, zrogowaciałego naskórka. Dzięki takiemu zabiegowi cera staje się gładka, promienna, świeża oraz nabiera ujednoliconego kolorytu. Przede wszystkim jednak pozostaje czysta. Ziarenka peelingu usuwają suche skórki, zanieczyszczenia, resztki kosmetyków i zalegające w porach sebum. Dzięki temu pory zwężają się i uwalniają od brudu, którym były wcześniej zapchane. To z kolei chroni nas przed powstawaniem zaskórników i ich przeistaczaniem się w stany zapalne w postaci wyprysków i trądziku. Jeśli zależy na nam pięknej i zdrowej skórze bez niedoskonałości, powinniśmy stosować peeling raz lub dwa razy w tygodniu.

Oczyszczanie przez ścieranie

Tradycyjny peeling mechaniczny działa bardzo prosto. Mianowicie, wypełniają go ostre drobinki, które podczas pocierania o powierzchnię skóry, złuszczają martwy naskórek. Zazwyczaj są to łupinki orzechów, kryształki cukru lub soli czy też pestki owoców (np. ziarenka malin) lub granulaty. Peelingi gruboziarniste stosujemy przeważnie do oczyszczania całego ciała, a twarz traktujemy delikatniejszym peelingiem drobnoziarnistym. Niestety, czasami pocieranie skóry twarzy nawet maleńkimi ziarenkami może prowadzić do podrażnienia. Dzieje się tak zwykle w przypadku cery wrażliwej, naczynkowej, a także suchej ze skłonnością do trądziku. Taka skóra po zabiegu peelingiem tradycyjnym staje się czerwona i piecze. Może się nam odpłacić reakcją alergiczną oraz zaognieniem stanu zapalnego. Z myślą o takiej właśnie kapryśnej i delikatnej cerze stworzono peelingi enzymatyczne, które nie wymagają pocierania naskórka.

Czysta cera bez podrażnień

Peeling enzymatyczny ma dawać ten sam efekt, co zwykły – usuwać martwe komórki skóry. Nie zawiera jednak ścierających drobinek, a enzymy roślinne (najczęściej papainę i bromelinę), które rozpuszczają warstwę rogową naskórka. Stosując go, nie musimy pocierać skóry. Peeling enzymatyczny ma konsystencję maski lub żelu. Nakłada się go na oczyszczoną twarz i pozostawia na 10-20 minut, a następnie zmywa ciepłą wodą. Po zabiegu cera jest odświeżona i czysta, ale nie podrażniona. Peelingi enzymatyczne bardzo często zawierają glinki i ekstrakty ziołowe, a pozbawione są barwników i sztucznych substancji zapachowych.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Soniczna Szczoteczka Do Zębów: nowoczesne wsparcie higieny jamy ustnej
Laserowa Depilacja: pozbądź się niechcianego owłosienia
Szare Mydło: zdrowe i wydajne
Pielęgnacja Twarzy: doradzamy właściwe kosmetyki
Kosmetyki Na Lato: w co warto się zaopatrzyć?
Pielęgnacja Skóry W Zimę: zadbaj o jej zdrowy wygląd