Jak zwalczyć cellulit? Balsamy wyszczuplające, masaże i grejpfruty

Jak zwalczyć cellulit? Balsamy wyszczuplające, masaże i grejpfruty

Nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, popularnie zwane cellulitem, jest problemem, który dotyka zatrważająco wiele kobiet w każdym wieku. Pojawić się może już podczas okresu dojrzewania, by później tylko narastać.

Czy z cellulitem można walczyć?

Na rynku usług kosmetycznych i kosmetologicznych istnieje wiele sposobów radzenia sobie z tą dolegliwością. Zarówno balsamy wyszczuplające, których zadaniem jest modelowanie sylwetki, jak również bardziej skomplikowane zabiegi, swoją skuteczność opierające na różnorakich technikach masażu, mogą przynieść poprawę stanu skóry. Jak zatem podjąć skuteczną walkę z cellulitem?

Co powoduje cellulit?

Cellulit najczęściej przybiera postać włóknistych zmian tkanki podskórnej, którym nierzadko towarzyszy obrzęk. Choć mogłoby to się wydawać oczywiste, główną przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest jednak otyłość. Guzki, zgrubienia i pofałdowanie skóry związane z cellulitem powoduje bowiem przede wszystkim nadmierna produkcja estrogenów (zwanych „kobiecym hormonem”) przez gruczoły hormonalne znajdujące się w tkance tłuszczowej. Właśnie z tego powodu ten problem praktycznie nie dotyka mężczyzn, chyba że ich ciało charakteryzuje się znaczną otyłością. Kobiety zaś z cellulitem muszą sobie po prostu radzić.

Groźny nadmiar tłuszczu

Chociaż otyłość nie jest przyczyną powstawania nieprawidłowości w rozlokowaniu tkanki tłuszczowej, to jednak może w wydatnym stopniu przyczynić się do jej powstawania. Im więcej tłuszczu odłożonego pod skórą, tym większe ryzyko, że rozmieszczony zostanie on w sposób dysfunkcyjny. Rozwiązaniem w tym przypadku jest z jednej strony unikanie śmieciowego jedzenia, z drugiej zaś regularny wysiłek fizyczny o umiarkowanym natężeniu. Włącz do swojej diety świeże owoce (polecane są zwłaszcza obniżające poziom cholesterolu grejpfruty), a także jedz przynajmniej jedno warzywo w każdym posiłku.

Szkodliwa sól, niepotrzebne używki

Również nadmiar soli i ostrych przypraw (glutaminian!) w diecie potrafi powodować zaburzenia w przyswajaniu pokarmów, co skutkuje nieprawidłowym, opóźnionym metabolizmem spowodowanym nadmiernym magazynowaniem wody. Do tego dochodzą używki: alkohol jest nie tylko kaloryczny, ale również źle wpływa na pracę wątroby, która stanowi centrum energii w organizmie. Papierosy zaś pogarszają krążenie, co skutkować może nie tylko chorobą wieńcową serca, ale również gorszą gospodarką energetyczną, z powodu której ciało nie jest w stanie spalać optymalnych ilości tłuszczu, a zamiast tego magazynuje go pod skórą.

Które ćwiczenia wspomogą walkę z cellulitem?

Jako że cellulit pojawia się najczęściej w dolnych partiach ciała (uda, pośladki), szczególną uwagę należy poświęcić właśnie tym strefom: polecane są przysiady (najlepiej z obciążeniem), ćwiczenia aerobowe (jogging, pływanie), a także jazda na rowerze i szybkie, częste spacery. Zamień tramwaj na rower, a tam, gdzie masz możliwość skorzystania z windy, lepiej będzie użyć schodów. Przynajmniej 20 minut aktywności fizycznej codziennie potrafi zdziałać prawdziwe cuda!

Balsamy wyszczuplające – skuteczne czy nie?

Na rynku dostępnych jest bardzo dużo preparatów reklamowanych jako „spalające tłuszcz”. Pamiętać jednak należy, że działanie większości z nich ogranicza się jedynie do poprawienia stanu najbardziej zewnętrznej warstwy skóry, jaką jest naskórek. Balsamy wyszczuplające jak https://sklep.arkana.pl/pl/p/Balsam- wyszczuplajacy-do-ciala-200-ml/875 powinny być zatem stosowane w połączeniu z innymi działaniami mającymi na celu walkę z cellulitem. Dzięki temu nie tylko „uporządkujemy” tkankę tłuszczową, ale również unikniemy rozstępów, które preparat na bieżąco będzie wypełniał. Pamiętaj, że specjalistyczne dermokosmetyki ujędrniające oparte na naturalnych składnikach (bez parabenów, SLS i tak dalej) są zaś w stanie zdziałać naprawdę wiele, ale zdadzą się na nic, gdy w dalszym ciągu prowadzić będziesz niezdrowy tryb życia.

Domowe sposoby na cellulitis: masaże i zimne prysznice

Balsam wyszczuplający swoje działanie może ujawnić wtedy, gdy odrobinę wspomożemy jego działanie. W celu ujędrnienia zwiotczałej skóry szczególnie polecaną metodą są zimne prysznice połączone z natryskiwaniem dotkniętych cellulitem miejsc silnym strumieniem wody przez kilkanaście sekund. Po takim zabiegu powinnaś krytyczne miejsca solidnie rozmasować i poszczypać (najlepiej z „zakrętasem”) po to, by pobudzić skórę do zmian. Im szybciej rozpoczniesz pracę nad cellulitem, tym lepsze będą efekty. Warto zatem nie czekać, aż twoje ciało zacznie przypominać skórkę starej pomarańczy, tylko działać już dziś!

 
A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Olejki: dlaczego cieszą się coraz większą popularnością?
Cera Z Naczynkami: zadbaj o jej pielęgnację
Kajal: co to jest?
Wypadanie Włosów: czy można temu zaradzić?
Kosmetyki Z Kolagenem: naturalne źródło młodej skóry