Czego jeszcze nie wiesz o wodzie termalnej?

Czego jeszcze nie wiesz o wodzie termalnej?

Woda termalna to preparat czysty pod względem mikrobiologicznym, a przy tym bogaty w korzystne dla skóry mikroelementy. Część znajdujących się w niej składników zatrzymuje się na warstwie rogowej skóry, nawilżając ją, a reszta przenika głębiej – kojąc ją i lecząc stany zapalne. Pamiętaj jednak, że dokładny skład wody termalnej może się różnić w zależności od tego, z jakiego źródła została zaczerpnięta. Najbardziej znane ujęcia to Avène, Vichy i La Roche-Posay.

Woda termalna – właściwości

Wody termalne cechują się przede wszystkim właściwościami nawilżającymi. Warto je stosować przez cały rok, a już na pewno zimą, gdy włączone kaloryfery wysuszają powietrze, powodując uczucie ściągniętej skóry. Preparat może również ukoić podrażnioną cerę. Możesz np. użyć go na świeżo wydepilowane miejsce, aby złagodzić ból. Wykorzystaj ją również jako kosmetyk po opalaniu – czy to na słońcu, czy też w solarium – ochronisz skórę przed pieczeniem i uciążliwym łuszczeniem.

2_czego-jeszcze-nie-wiesz-o-wodzie-termalnej.jpg

Jak stosować wodę termalną?

Jeśli chodzi o aplikację wody termalnej w sprayu, można się spotkać z dwoma opiniami. Pierwsza z nich zaleca spryskanie twarzy kosmetykiem, a następnie osuszenie jej chusteczką higieniczną po kilku minutach. Według drugiej z nich korzystniejsze jej pozostawienie preparatu na skórze aż do wyschnięcia. Która z nich jest właściwa? Jeśli po zastosowaniu wody termalnej skóra nie jest spięta ani ściągnięta, możesz ją spokojnie zostawiać aż do wchłonięcia. W przeciwnym razie lepiej usunąć jej nadmiar, aby nie podrażniać cery.

Wodę termalną możesz również stosować w formie kremów i balsamów. Takie produkty znajdziesz np. w ofercie marki Biotherm. Jak je prawidłowo aplikować? Przede wszystkim zadbaj o to, by skóra była nie tylko idealnie oczyszczona, lecz również ukojona – dlatego też najlepiej odczekaj chwilę po jej umyciu.

3_czego-jeszcze-nie-wiesz-o-wodzie-termalnej.jpg

Kiedy zobaczysz pierwsze efekty?

Przede wszystkim pamiętaj, że efektów stosowania wody termalnej nie zobaczysz od razu – trzeba na nie trochę poczekać. Kluczową kwestię stanowi tu więc regularność. Co możesz zyskać po pewnym czasie aplikowania jej na skórę?

Przede wszystkim poprawi się stan Twojej cery. Jeśli wcześniej borykałaś się z uporczywymi niedoskonałościami, po pewnym czasie zacznie ich być coraz mniej – wszystko za sprawą antyseptycznych i przeciwbakteryjnych mikroelementów zawartych w wodzie termalnej. Skóra stanie się także odporniejsza na zaczerwienienie, a ewentualne ranki na jej powierzchni będą się szybciej goić.

Woda termalna może poprawić stan nawilżenia cery, a nawet przywrócić jej naturalny poziom nawodnienia. Dzięki temu raz na zawsze pożegnasz się w uczuciem spiętej, ściągniętej skóry. Zawarte w niej składniki mogą również podziałać na nią normalizująco, hamując nadmierną produkcję sebum. Sprawi to, że już po kilku tygodniach zauważysz, że cera jest zdecydowanie bardziej matowa i nie błyszczy się tak jak kiedyś.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE