Skuteczne sposoby na zrogowaciałe pięty

Skuteczne sposoby na zrogowaciałe pięty

Zrogowaciałe pięty są przy tym jednymi z gorszych do wygojenia bez sięgania po przeznaczone do nich kosmetyki. Stopy są narażone na najwięcej podrażnień oraz urazów, a ciągły kontakt z podłożem nie sprzyja procesom regeneracyjnym naskórka. Jak w związku z tym dbać o stopy, by prezentowały się pięknie i jednocześnie były chronione przed psującymi ich estetykę czynnikami?

Charakterystyka zrogowaciałych pięt

Zrogowaceniem naskórka nazywa się stwardniałe warstwy skóry o kolorze zbliżonym do żółtego, wywołującym pieczenie, ból, ewentualnie ucisk. Na powierzchni stopy może wystąpić dosłownie wszędzie, od podeszwy, poprzez okolice palców, aż na pięcie – zależy to od miejsca, gdzie podrażnia naszą skórę niewygodne obuwie. Walka z redukcją zgrubień jest żmudna i często bezowocna bez profesjonalnej pomocy, gdyż są oporne na działanie większości kosmetyków nawilżających. Do tej pory najlepszą skuteczność wykazywały sposoby mechaniczne, polegające na ścieraniu naskórka peelingami albo tarkami kosmetycznymi, a na koniec nawilżenie złuszczonej skóry. Sprawdź szczegóły na: http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenckie/krem-przeciw-zrogowaceniom/ Obecnie wygląda to nieco inaczej, bowiem na półki drogerii trafiły preparaty mniej inwazyjne, za to jeszcze bardziej skuteczne. Kremy przeciw zrogowaceniom zostały przygotowane z myślą o dogłębnym wnikaniu w wewnętrzne warstwy zrogowaciałych pięt dzięki zawartości kwasów wykazujących właściwości zmiękczania naskórka, witamin oraz substancji usuwających stany zapalne skóry. Dodatek składników nawilżających (np. masło shea, aloes, miód) przyspiesza powrót skóry do właściwego wyglądu.

Właściwości kremu na zrogowaciałe pięty

Nakładanie kremu na zrogowaciałe pięty przeprowadza się nieco inaczej niż przy innych kosmetykach do pielęgnacji, a to z powodu specyfiki stwardniałej skóry. Eksperci zalecają najpierw pobudzić procesy regeneracyjne skóry poprzez masaż peelingiem, a dopiero później zastosować krem z substancjami zmiękczającymi. Najbardziej widoczne i szybkie efekty można uzyskać przy wykorzystaniu gorąca, toteż grubą warstwę kosmetyku powinno się nanosić na noc i przed położeniem się do łóżka założyć skarpety. Jeżeli zrogowacenia są wyjątkowo uciążliwe i zwarte, należy powtarzać zabieg przez kilka następnych nocy – substancje aktywne mają wtedy szansę szybciej zadziałać.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Pasty Wybielające: dla marzących o promiennym uśmiechu
Domowe Maseczki: dla każdego rodzaju cery
Suche Stopy: pomogą peelingi i domowe maseczki
Maseczki Na Twarz: którą wybrać?
Olejek Lawendowy: właściwości zdrowotne i pielęgnacyjnych
Domowe Sposoby Na Pryszcze: poznaj pastę z olejku tamanu oraz kurkumy