Jak zrobić perfekcyjny manicure?

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Pielęgnacja

Jak zrobić perfekcyjny manicure?

Chcesz mieć piękne i zadbane paznokcie? Nic prostszego! Sprawdź, jak zrobić perfekcyjny i ekonomiczny manicure.

Zadbane dłonie, to ozdoba każdej kobiety. Uwieńczeniem pielęgnacji są natomiast perfekcyjne paznokcie. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na wizyty w salonie kosmetycznym, przedstawiamy sprawdzony na sposób na prosty i ładny manicure, wykonany własnoręcznie, w domowym zaciszu.

 Zmyj „stary” lakier, pamiętając, by nasączony zmywaczem wacik prowadzić od nasady do końca paznokcia. Pamiętaj, że najlepszy dla kondycji Twoich paznokci będzie lakier bezacetonowy, z witaminami lub odżywką, które są dostępne niemal w każdej drogerii.


 Na kilka minut zamocz paznokcie w miseczce ciepłej wody z mydlinami i kilkoma kroplami soku z cytryny. Taki zabieg zmiękczy skórki, a zawarte w cytrynie witaminy, odżywią płytkę.


 Na skórki wokół paznokci nałóż specyfik ułatwiający ich usuwanie. Taki preparat znajdziesz w każdym sklepie kosmetycznym. Jeśli akurat nie masz go w domu, a chcesz zrobić manicure, skórki możesz posmarować kremem nawilżającym, najlepiej o gęstszej konsystencji. W ten sposób skórki odejdą prościej niż, gdyby próbować je usuwać po samej „kąpieli” w mydlinach i soku z cytryny.


 Po kilku minutach „odsuń” skórki wokół paznokci drewnianym patyczkiem.

Wskazówka!Pamiętaj, aby skórek nie wycinać metalowymi cążkami do paznokci. Choć jest to metoda skuteczna, to jednak inwazyjna. W kontakcie z cążkami, paznokcie mogą się uszkodzić lub zainfekować. Pamiętaj, że skórki mają zabezpieczać paznokcie przed urazami i zakażeniami. Usuwając je, pozbawiamy się tej ochrony, ale zyskujemy estetyczniejszy i bardziej elegancki wygląd dłoni. Dbajmy więc o to, by skórki usuwać mało inwazyjną metodą, najlepiej za pomocą wspominanego preparatu i patyczka.

Spiłuj paznokcie. Aby nie doprowadzić do rozdwojenia pytki, w tym celu użyj szklanego lub mineralnego pilnika. Zrezygnuj z metalowego – może doprowadzić do mechanicznego uszkodzenia płytki. Piłując paznokcie, pamiętaj też, aby robić to w jednym i tym samym kierunku – w ten sposób ustrzeżesz się od rozdwojenia płytki.


Nałóż na paznokcie odżywkę, utwardzacz lub bazę pod lakier. W ten sposób ochronisz płytkę przed szkodliwym działaniem lakieru i przebarwieniami.

 

Nałóż na paznokcie właściwy lakier. Po jego wyschnięciu, możesz nałożyć na niego jeszcze preparat nabłyszczający lub utwardzający.

Pamiętaj!Dobra kondycja paznokci zależy również od tego, czy dostarczasz sobie odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych. Jeśli więc chcesz mieć piękne dłonie, zadbaj o zdrową dietę.

 

 

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.1/5 (57 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

m
m
m
m

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak zrobić perfekcyjny manicure? :