Poznaj kosmetyczny hit, który znajdziesz w każdej aptece

Elżbieta Gwóźdź

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Pielęgnacja

Poznaj kosmetyczny hit, który znajdziesz w każdej aptece

Skuteczność kosmetyków najczęściej łączy się z wysoką ceną, a tańsze produkty nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Nie dotyczy to jednak olejku rycynowego, który jest zarówno niedrogi, jak i skuteczny.

Rycyna to trujące białko znajdujące się w nasionach, liściach i łodydze rącznika pospolitego – rośliny subtropikalnej. Przypadkowe spożycie tej substancji, na przykład w postaci nasion, w których jej stężenie jest największe, może skutkować nawet śmiercią. Rycyna traci swoje toksyczne właściwości pod wpływem wysokiej temperatury, dlatego olej rycynowy, otrzymywany z nasion w wyniku tłoczenia na zimno, jest zawsze gotowany w wodzie. W aptece możemy więc nabyć bezpieczny i tani produkt, znany wszak jako środek przede wszystkim skutecznie przeczyszczający. Warto go jednak zakupić w zgoła innym celu – by poprawić wygląd swoich włosów i skóry.  

 

Na problemy z włosami  

Zastosowanie olejku rycynowego do pielęgnacji włosów sprawi, że staną się one miękkie, lśniące i puszyste. Wzmacniająco i odżywczo zadziała także na brwi i rzęsy. W pierwszym przypadku najlepsze rezultaty zobaczymy, gdy produkt wykorzystamy do przygotowania maski. Najlepiej użyć jej na całej długości włosów. Olejek łączymy z ulubioną odżywką, żółtkiem jaja, sokiem z cytryny, opcjonalnie z odrobiną miodu. Odżywkę możemy zastąpić naftą kosmetyczną. Po umieszczeniu sporządzonej mikstury na włosach, ukrywamy je pod czepkiem lub owijamy głowę ciepłym ręcznikiem. Sam olejek wcierajmy zaś w skórę głowy, jeśli borykamy się z problemem wypadania włosów. Taką samą metodą złagodzimy też objawy łuszczycy. Niezależnie od założonego celu, zabieg musimy przeprowadzać co najmniej raz w tygodniu. Pamiętajmy tylko, że stosując długo olejek rycynowy uzyskamy jeszcze jeden efekt estetyczny – włosy delikatnie ściemnieją. Nie każdemu to odpowiada, chyba, że mówimy o przyciemnianiu brwi i rzęs. Tutaj zaleca się jednak ostrożność – gdyby substancja dostała się do oczu natychmiast spowoduje uciążliwe podrażnienia. Aplikowanie jej na brwi i rzęsy wymaga więc uwagi i powinniśmy do tego użyć małej szczoteczki (na przykład po zużytym tuszu).   

 

Dla pięknej i nawilżonej skóry   

Jeżeli w pielęgnacji włosów widzimy zbyt dużo przeciwwskazań do użycia olejku, warto, mimo wszystko, pamiętać o jego właściwościach. Szczególnie, gdy mamy suchą skórę i próbujemy uporać się z jej szorstkością oraz pękaniem w newralgicznych miejscach. Olejek rycynowy wmasowany w pięty, popękaną skórę łokci czy kolan, przyniesie szybkie efekty w postaci nawilżenia i zmiękczenia. Najlepiej wymieszać go z kremem lub balsamem, a następnie nałożyć na skórę i owinąć pielęgnowane miejsce folią aluminiową (na stopy dodatkowo założyć bawełniane skarpetki).

 

Tagi (7): , , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.85/5 (23 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

o
o
o
o

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Poznaj kosmetyczny hit, który znajdziesz w każdej aptece: