» Vitalogy » Uroda » Moda

Opaski do włosów dla dziewczynek

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Moda

Opaski do włosów dla dziewczynek

Zdrowe, starannie ułożone włosy są atrybutem wszystkich kobiet. Dlatego każda mama z uwielbieniem dba również o fryzurę swoich małych pociech.

 

Fryzury dla małych dziewczynek

Zainteresowanie stylizacją włosów kobiety przejawiają już od najmłodszych lat. Zwracają uwagę na długość swojej czupryny, proszą mamę lub starszą siostrę o wymyślenie nowej fryzury. Później, gdy już podrosną, same próbują stworzyć na głowie uczesanie najbardziej odpowiadające ich gustowi i upodobaniom. Najczęściej wybieraną fryzurą jest po prostu kucyk, który można ułożyć zarówno z krótkich jak i długich włosów. Dłuższe kosmyki można także spleść w warkocz: tradycyjny, francuski koszyczek, drobniutki kłos lub podwójny warkocz. Dla małych dziewczynek polecane są dwie „kitki” z zebranych pasm włosów po obu stronach głowy lub kucyk upięty tylko na jej czubku, tak aby reszta włosów (od wysokości uszu) pozostała swobodnie rozpuszczona.

fot.  butterflykids.pl

Opaski do włosów

Do stylizacji włosów służą różne gadżety: wspomniane już gumki w bajecznie kolorowych barwach, wszelkiego rodzaju spineczki (gładkie lub udekorowane sztucznymi kwiatuszkami, perełkami, brokatem czy też zabawnymi figurkami), wstążki, wsuwki oraz opaski. Wśród ostatnich możemy przebierać do woli – różnią się od siebie wielkością, kolorem i zdobieniami takimi jak kamyczki, perełki czy kokardki. Pod względem przyczepności możemy zdecydować się na opaski z ząbkami po wewnętrznej stronie lub gładkie - obszyte aksamitną tkaniną, a także pluszem.

 

Opaski z tkaniny

Opaski do włosów dla dzieci możemy kupić lub stworzyć sami. Do tego celu idealny okaże się wydziergany na drutach pasek zszyty w formie koła, ładna wstążka z doczepioną kokardą lub elastyczna opaska z cekinami czy ślicznymi perłowymi guziczkami. Materiałowe opaski polecane są dla malutkich dzieci, które nie mają jeszcze bujnej czupryny. Wtedy opaska pełni dodatkową funkcję – chroni głowę przed chłodem.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.76/5 (8 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Opaski do włosów dla dziewczynek: