Przedłużanie rzęs bez tajemnic

Paulina Korsan

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Makijaż

Przedłużanie rzęs bez tajemnic

Przedłużanie rzęs to ostatnio bardzo modny zabieg kosmetyczny i coraz więcej salonów oferuje ten rodzaj usług. Zobacz, na czym polega.

Warto...?

Według stylistek główną zaletą tej metody przedłużania jest efekt, jaki można uzyskać. Należy pamiętać, że jeśli zabieg zostanie zrobiony profesjonalnie, możemy zrezygnować z codziennego makijażu. To pozwoli nam zaoszczędzić czas rano, a także w ciągu dnia. Nie musimy co chwila sprawdzać, czy na naszej twarzy nie wytworzył się „efekt pandy”, czyli rozmazany tusz. Specjaliści dodają, że taka „stuningowana” oprawa oczu sprawi, że wydadzą się one większe, nasze spojrzenie nabierze blasku, a twarz będzie wyglądać młodziej. Kolejną zaletą tej metody jest fakt, że to zabieg całkowicie bezbolesny i stosunkowo mało czasochłonny. Na pierwszy należy poświęcić ok. 2 godz., natomiast uzupełnianie zajmuje o połowę mniej czasu.

 

...czy może nie?

Natomiast na forach kosmetycznych panie bardzo często skarżą się, że po zdjęciu sztucznych rzęs, tych naturalnych już niewiele zostaje. Dodają, że regeneracja może trwać nawet kilka miesięcy, a efekt stosowania odżywek nie zawsze jest taki, jak efekt początkowy. Poza tym kobiety, kytóre zdecydowały się na przedłużanie, czasami skarżą się także na alergię na używane przez kosmetyczki kleje. Doliczając do tego problemy z demakijażem oczu, łzawienie i trudności z utrzymaniem rzęs w dobrym stanie, opinie innych mogą niejedną z nas skutecznie zniechęcić do tego typu zabiegów.

 

Jak znaleźć dobrą stylistkę?

Dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiedniej, profesjonalnej stylistki. Pamiętać bowiem należy, że jest to bardzo precyzyjna praca, dlatego nie każda kosmetyczka może wykonać zabieg prawidłowo. Jeżeli chcemy sprawdzić profesjonalizm kosmetyczki, warto zadać jej kilka podstawowych pytań, zanim zdecydujemy się na zabieg. Watro zapytać o firmę produkującą rzęsy i klej. Kolejną istotną sprawą jest materiał, z jakiego wykonane są same rzęsy. Do przedłużania może być użyte np. włosie norki. Wygląda bardzo naturalnie i nie gniecie się, jednak może uczulać. Tworzywa syntetyczne mają z kolei słabą trwałość i gniotą się. Obecnie za najlepsze kosmetyczki uważają syntetyki z jedwabiem, które są elastyczne i wytrzymałe.

 

Kilka porad praktycznych

Warto zwrócić uwagę na to, czy przed zabiegiem stylistka zdezynfekowała pęsety, gdyż brak zachowanej higieny może skutkować np. zachorowaniem na gradówkę oka. Jeżeli masz wrażliwe oczy, warto o tym poinformować kosmetyczkę. To odstraszy od robienia zabiegów te kosmetyczki, które używają produktów z niepewnych źródeł. Dobrym rozwiązaniem jest poproszenie, by po zabiegu została nałożona maska algowa. Taka regeneracja jest uznawana przez wiele profesjonalistek za niezbędną. Algi działają kojąco na zaczerwienione oczy oraz dotleniają i odżywiają skórę, która w trakcie zabiegu była przykryta plastrami.

Efekt przedłużania utrzymuje się ok. 3 tygodni. Po upływie tego czasu należy poddać się zabiegowi uzupełniania. Należy jednak pamiętać, że efekty, chociaż nie tak spektakularne, dają także dostępne na rynku odżywki i preparaty.
 

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.87/5 (30 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

p
p

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Przedłużanie rzęs bez tajemnic: