Przerażające makijaże na Halloween

Magda Bednarska

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Makijaż

Przerażające makijaże na Halloween

Szykujesz się na imprezę z okazji Halloween? Oto kilka pomysłów i tutoriali na straszne - w dobrym tego słowa znaczeniu - makijaże!

Choć chodzenie od domu do domu i zbieranie cukierków 31. października to wciąż zwyczaj raczej u nas niepraktykowany, coraz częściej mamy okazję uczestniczyć tego dnia w przebieranych imprezach. A wiadomo doskonale, że dobre przebranie nie może się obyć bez odpowiedniego makijażu! Przygotowaliśmy dla Was kilka klasycznych pomysłów rodem z prawdziwego horroru - znajdą się więc wśród nich zarówno zombie, jak i wampiry czy sama śmierć. Wbrew pozorom, do przerażającego makijażu może wystarczyć zaledwie kilka kosmetyków - liczy się pomysł i odwaga!

 

Oto nasze propozycje na tegoroczne Halloween:

Zombie

zombie

Zombie to niekwestionowany hit kilku ostatnich sezonów. Zależnie od tego tego, iloma kosmetykami dysponujemy i jak daleko chcemy się posunąć, możemy pokryć krwawym makijażem jedynie część twarzy lub nawet całe ciało. Do tego odpowiednio rozwichrzone włosy, potargane ciuchy i mamy gotowe przebranie!

Poniżej tutorial na makijaż zombie w wersji pin-up:

 

 

Krwiożercze wampiry

wampir

wampir

Od ponad wieku wampiry nie wychodzą z mody. Tutaj proponujemy bardziej tradycyjną postać wampira (jeśli chcemy zostać wampirem zmierzchowym, wystarczy obsypać się brokatem, jeśli natomiast chcemy być wampirem rodem z Mystic Falls, nie musimy robić nic - możemy ewentualnie zaopatrzyć się w plastikowe wampirze zęby, jakby ktoś miał wątpliwości co do naszego przebrania).

 

Może zameczek?

zamek

To makijaż, który wymaga nieco więcej pracy i materiałów, efekty są za to spektakularnie przerażające. Poniżej tutorial prezentujący podstawy takiego makeupu:

 

Śmierć we własnej osobie

czaszka

Szkielet w wersji sexy? Żaden problem! Z takim makijażem wpasujecie się w każdą halloweenową imprezę!

A oto tutorial na jedną z wersji śmiertelnego makijażu:

 

Czarny Łabędź

black-swan

Chyba każdy, kto widział film "Czarny łabędź", zgodzi się co do tego, że ta mroczna odsłona głównej bohaterki to idealna inspiracja do halloweenowej stylizacji. A oto podpowiedź, jak możecie ją wykonać:

 

Makijaże na ostatnią chwilę

Pozostało Ci niewiele czasu do imprezy? A może Twoja kosmetyczka nie jest na tyle wyposażona, by sprostać zaawansowanym stylizacjom? To nie powód do paniki! Oto proste makijaże, które nie wymagają wielu kosmetyków ani wielogodzinnych przygotowań:

eyeliner

frankenstein

pajak

Tagi (7): , , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.75/5 (4 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

m

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Przerażające makijaże na Halloween: