Jak prawidłowo podkręcić rzęsy zalotką?

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Makijaż

Jak prawidłowo podkręcić rzęsy zalotką?

Dowiedz się, jak poprawnie używać przyrządu kosmetycznego, dzięki któremu Twoje rzęsy będą podkręcone, jak nigdy dotąd, a Twoje spojrzenie będzie wprost zniewalające! 

Choć używanie zalotki wydaje się być na pozór kwestią banalną, w rzeczywistości, wielu kobietom, używanie tego „narzędzia tortur”, jak nazywają zalotkę żartobliwie mężczyźni, sprawia nie lada problem.  

Zalotka, to przyrząd kosmetyczny, który pozwala wspaniale wydłużyć i podkręcić rzęsy, jednak jej nieprawidłowe użytkowanie może skończyć się wypadaniem i łamaniem rzęs. Jak tego uniknąć? Poznaj tajniki prawidłowego korzystania z zalotki, które prezentujemy poniżej.   

Nie maluj oka przed użyciem zalotki 

Pierwsza zasada stosowania zalotki jest taka, że używamy jej przed wykonaniem makijażu oka. Najpierw „kręcimy” rzęsy, a potem dopiero nakładamy na nie mascarę. Wszystko po to, aby nie połamać sklejonych specyfikiem rzęs.   

 

Podgrzej zalotkę 

Podobnie jak w przypadku kręcenia włosów, tak również w przypadku podkręcania rzęs, ciepłe powietrze pomaga w uzyskaniu satysfakcjonującego efektu.  Dlatego, przed użyciem zalotki, podgrzej ją strumieniem gorącego powietrza z suszarki do włosów.    

 

Ustabilizuj rękę

Kolejna zasada użytkowania zalotki brzmi: rzęsy podkręcamy tylko i wyłącznie w stabilnym i nieruchomym miejscu. Zapomnij o używaniu jej podczas jazdy samochodem lub w autobusie – jeden niespodziewany ruch i możesz powyrywać lub połamać sobie rzęsy.   

 

Przystąp do działania… bez zbędnego wahania

Aby prawidłowo korzystać z zalotki nie należy się jej… bać. Wręcz przeciwnie, podkręcając rzęsy działaj pewnie, ale delikatnie. Jak konkretnie? Włóż palec wskazujący i kciuk w otwory w zalotce i przyłóż ją do policzka.

Następnie, chwyć zalotką za rzęsy wyrastające z górnej powieki („dolnych” rzęs nie kręcimy) i ściśnij je w zalotce, niejako ją „zamykając” tak, aby utkwiły w niej rzęsy. Trzymaj tak przez kilka sekund (możesz niezbyt szybko policzyć do 10) – w tym czasie Twoje rzęsy się podkręcą. Następnie rozluźnij uścisk zalotki i odłóż ją do kosmetyczki.   

 

Wykonaj makijaż oka

Wytuszuj rzęsy mascarą, prowadząc ją od nasady po końce i delikatnie przytrzymując ją na górze przez kilka sekund, co jeszcze bardziej podkreśli piękne uniesienie rzęs.   

 

Gotowe! Teraz możesz cieszyć się zniewalającym spojrzeniem! :)

 

Tagi (7): , , , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 4.32/5 (12 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

z
z
z

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak prawidłowo podkręcić rzęsy zalotką? :