Makijaż w stylu glow – charakterystyka, kosmetyki, akcesoria

Makijaż w stylu glow – charakterystyka, kosmetyki, akcesoria

 Jaki jest makijaż w stylu glow? Wbrew pozorom nie daje on barokowego czy balowego wizerunku, ale może być z powodzeniem noszony na imprezach, w karnawale, podczas wieczornych wyjść, a także na co dzień – jeśli wybierzemy jego lżejszą wersję. Jest nazywany także makijażem gwiazd, bo to ulubiony trend makijażowy wśród artystek z czerwonych dywanów. Zapoczątkowała go Kim Kardashian, która stawia na jasną, pełną energii i pozbawioną oznak zmęczenia cerę.

Makijaż glow – charakterystyka

Do wykonania glow make-up użyjemy przede wszystkim rozświetlacza i innych rozświetlających kosmetyków. Mogą one posiadać złote i srebrne drobinki lub foliowe czy metaliczne wykończenie. W ich doborze należy jednak zachować umiar. Stosując rozświetlacz możemy poprzestać na zwykłym podkładzie i pudrze utrwalającym bez rozświetlających akcentów. Makijaż glow powinien być też utrzymany w jednej tonacji, czyli albo decydujemy się na srebrne i chłodne rozświetlanie, albo wybieramy ciepłe, słoneczne, złote odcienie kosmetyków.

Tego unikaj, wykonując makijaż glow

Matujący podkład i matujące cienie. Nie ma konieczności używania dodatkowo rozświetlającego podkładu, jeśli na buzi jest już baza o tych właściwościach. Podkład nie może być jednak zupełnie matujący. Tego rodzaju kosmetyk, choć daje lepsze krycie, obciąża cerę i daje wrażenie przesuszenia skóry. Można użyć swojego codziennego, ulubionego podkładu o naturalnym odcieniu cery. Powinien mieć dość lekką konsystencję i być nawilżający. Cienie do powiek z kolei nie powinny mieć matowego wykończenia, ponieważ będą nieprzyjemnie kontrastować z blaskiem innych kosmetyków. 

Makijaż glow – to Ci się przyda

Jeśli chcesz zostać przy makijażu glow na dłużej, powinnaś zaopatrzyć się w najlepsze do jego wykonywania kosmetyki oraz akcesoria. Oto one:

  • Miękka gąbeczka do nakładania kosmetyków – zapewnia równomierne rozłożenie podkładu czy podkreślanie konturów twarzy, a także ułatwia malowanie cieni. Przed nałożeniem kosmetyku, gąbeczkę najlepiej zwilżyć wodą, dzięki czemu makijaż stanie mokry i lekki, a rozświetlacz nada mu cechy tafli.
  • Krem nawilżający – to w zasadzie podstawa każdego makijażu, ale upewnij się, że masz go w swojej kosmetyczce. Przed makijażem nie nakładamy na skórę twarzy żadnego tłustego, ani regenerującego kremu. Krem na dzień i pod makijaż ma dawać intensywne nawilżenie i chronić skórę przed wysuszeniem oraz działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Makijażowi zapewni lepszą trwałość, lekkość oraz lepsze absorbowanie kosmetyków kolorowych.
  • Baza – baza pod podkład zapewnia dodatkowe nawilżenie i wzmacnia trwałość makijażu. Możesz wybrać bazę rozświetlającą, ale wtedy nie przesadź z innymi kosmetykami. Pamiętaj, aby nie używać bazy codziennie, gdyż lubi zatykać pory.
  • Rozświetlacz – absolutna podstawa. Do mokrego makijażu typu glow najlepszy jest w sztyfcie lub w kremie. Podkreślamy nim niezmiennie kości policzkowe, miejsce nasady nosa między brwiami, obszar nad łukami brwiowymi oraz łuk kupidyna (dołeczek nad górną wargą). Po rozświetlaczu stosujemy róż i bronzer do konturowania.
  • Rozświetlający korektor pod oczy – odwróci uwagę od podkówek i nie wysuszy skóry.
  • Błyszczyk – najlepiej przezroczysty, lepki błyszczyk rozświetlający. Unikamy matowych szminek.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Kolorowe Kosmetyki: dowiedz się gdzie je przechowywać
Błędy W Nakładaniu Makijażu: jak ich uniknąć?
Maskary 3d: czy są warte swojej ceny?
Krem Rozświetlający: krem BB czy CC?
Makijaż Na Urodziny: jak go zrobić
Makijaż Wieczorowy Brwi: zainspiruj się