Makijaż permanentny powiek – zwykła kreska czy kocie oko?

Makijaż permanentny powiek – zwykła kreska czy kocie oko?

Usługa makijażu permanentnego w obrębie oczu obejmuje nie tylko brwi, ale też powieki. Permanentne kreski to dobra propozycja dla kobiet, które bardzo lubią to klasyczne podkreślenie, lecz nie mają czasu, ani cierpliwości wykonywać go codziennie.

Subtelnie lub z charakterem

U profesjonalnej linergistki, takiej jak w salonie makijażu permanentnego https://www.beautystory.pl, mamy możliwość wykonania zarówno cienkich, klasycznych kresek górnej i dolnej powieki, jak i nieco bardziej charakternych kresek dekoracyjnych. Te ostatnie są zwykle grubsze i bardziej zdecydowane lub podkreślają spojrzenie romantycznym efektem kociego oka. Taki makijaż permanentny oczu to świetna podstawa do wykonania makijażu wieczorowego, w szczególności w stylu smoky eye. Dekoracyjna kreska ułatwia też makijaż dzienny. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na makijaż permanentny brwi, okaże się, że przed wyjściem z domu wystarczy jedynie pociągnąć rzęsy tuszem i make-up oczu gotowy!

Malowanie klasycznej kreski pozwoli z kolei na uniesienie powieki oraz optyczne zagęszczenie linii rzęs. To również ułatwi nam codzienne zabiegi i pozostawi otwartą furtkę do makijażu mniej zalotnego. Klasyczna kreska na górnej powiece wygląda też o wiele bardziej naturalnie niż pogrubiona „jaskółka”. Kreska dolna dopełni makijaż oka i optycznie je otworzy. Ważne jest oczywiście także umiejscowienie kreski na powiece ruchomej i dolnej oraz to, jak daleko zostanie pociągnięta.  

Idealna kreska, to kreska dopasowana

Makijaż permanentny oczu możemy łączyć ze zwykłym, codziennym makijażem, wykonując go tak, jak do tej pory. Możemy więc używać ulubionych cieni do powiek i tuszów do rzęs, a nawet modyfikować trwałą kreskę, np. przedłużając ją lub pogrubiając eyelinerem. Pamiętajmy, że tak jak makijaż permanentny ust nie zastępuje codziennej pielęgnacji i makijażu ust, tak samo permanentne kreski nie są ostatecznym wykończeniem w makijażu oczu. Kreska, tak jak każdy makijaż, nie musi jedynie ozdabiać oka. Bardzo często ma zresztą ważniejszą funkcję do spełnienia, np. koryguje niekorzystne rozstawienie oczu, wydłuża oczy okrągłe, otwiera zbyt wąskie czy wreszcie odwraca uwagę od opadającej powieki, dzięki czemu wyglądamy na bardziej wypoczęte i radosne.

Doświadczona i profesjonalna linergistka niemal od razu jest w stanie ocenić, jaki makijaż oczu będzie dla nas najlepszy. W czasie konsultacji wykona też rysunek wstępny, abyśmy same mogły zdecydować, czy proponowany efekt będzie nas zadowalał. Dotyczy to zarówno kształtu malowanej kreski, metody, jak i użytego pigmentu. Pamiętajmy, że do wyboru mamy większą liczbę kolorów. Zamiast klasycznej czerni możemy pokusić się o bardziej stonowany grafit czy brąz. Doskonale byłoby, aby kolor pigmentu współgrał z kolorem naszych oczy, odcieniem karnacji oraz kolorem włosów.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Naturalny Makijaż: zasady wykonania
Wanilia W Perfumach: najpiękniejszy zapach
Makijaż Na Urodziny: jak go zrobić
Tusz Wodoodporny: rodzaje i trwałość
Makijażystka: co może nam zaoferować?