Efekt sztucznych rzęs – zdradzamy, jak go uzyskać!

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Makijaż

Efekt sztucznych rzęs – zdradzamy, jak go uzyskać!

Każda z nas marzy o tym, by posiadać rzęsy naturalnie długie, gęste i podkręcone – tak jak na reklamach tuszów do rzęs. W praktyce taki efekt trzeba jednak wypracować, stosując odpowiedni makijaż. 

Zobaczmy, co zrobić, by zyskać efekt do złudzenia przypominający sztuczne rzęsy!

 

Sposób 1: zalotka + baza + puder

Najprostszy sposób na spektakularny makijaż rzęs stanowi zastosowanie zalotki, bazy lub odżywki do rzęs oraz transparentnego pudru. Zobaczmy, jak to zrobić krok po kroku:

1. Przed przystąpieniem do malowania dokładnie rozczeszmy rzęsy – dzięki temu ułożą się w jednym kierunku.

2. Teraz czas na zalotkę – ręczną lub elektryczną. Dokładnie podkręćmy nią rzęsy tak, aby wyraźnie wywinęły się ku górze.

3. Starannie zaaplikujmy pierwszą warstwę maskary, starając się jak najlepiej porozdzielać włoski.

4. Oprószmy rzęsy cienką warstwą transparentnego pudru lub talku. Cząsteczki stopią się z włoskami, sprawiając, że będą wyglądać na grubsze.

5. Po wyschnięciu pierwszej warstwy z pudrem zaaplikuj maskarę jeszcze raz.

Aby optycznie zagęścić włoski, możemy też zastosować jeszcze jeden trik, a mianowicie namalować czarnym eyelinerem cienką linię tuż u nasady rzęs. Ważne jednak, aby linia była cienka, delikatna i nie wychodziła za bardzo za naszą naturalną linię rzęs.

 

2efekt-sztucznych-rzes-–-zdradzamy-jak-go-uzyskac.jpg

 

Jak malować?

Efekt maksymalnie podkreślonego spojrzenia uzyskamy, malując rzęsy od nasady po końce zygzakowatym ruchem. W ten sposób perfekcyjnie je rozdzielimy, dzięki czemu będą też wyglądać na znacznie gęstsze niż w rzeczywistości. Takie malowanie zapobiegnie też ich sklejeniu.

Ciekawy trik stanowi również rozpoczęcie aplikacji tuszu od samych końcówek – malowanie na całości rzęs kontynuujemy, gdy tylko maskara na końcach przeschnie. Co zyskamy, decydując się na taką metodę? Najpierw wyciągniemy ku górze długie włoski, a za kolejnym posunięciem szczoteczki „dokleimy” do nich krótsze rzęsy – dzięki temu efekt podkręcenia będzie bardziej widoczny.

Równie ważny jest także wybór samego tuszu. Najlepszy efekt podkręcenia i wydłużenia zyskamy, sięgając po tusz o właśnie takim działaniu – taki jak np. ten tusz Collistar.

 

Kilka warstw – czy to dobry pomysł?

Gdy chcemy uzyskać bardziej wyrazisty efekt na rzęsach, zazwyczaj nakładamy po prostu o 1-2 warstwy maskary więcej. Bardzo często rezultat jest jednak odwrotny do zamierzonego – dlaczego? Kluczem do sukcesu jest tutaj odczekanie, aż poprzednia warstwa dokładnie wyschnie. Jeśli się za bardzo pospieszymy, rzęsy się skleją i zamiast efektu wow, zyskamy efekt pajęczych nóżek.

 

3efekt-sztucznych-rzes-–-zdradzamy-jak-go-uzyskac.jpg

 

Zadbajmy o rzęsy!

Nawet najbardziej wymyślne triki nie zdadzą egzaminu, jeśli nasze rzęsy będą zniszczone. Warto więc o nie zadbać, a odpłacą się nam długimi, grubymi włoskami, które będą piękne same w sobie. Po jakie preparaty warto sięgnąć? Najlepszy (i najmniej inwazyjny) to bez wątpienia olejek rycynowy. Wystarczy tylko aplikować go regularnie u nasady rzęs, uważając, aby nie dostał się do oka. Pierwsze efekty zauważymy już po pierwszym miesiącu!

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 4.78/5 (22 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

r

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Efekt sztucznych rzęs – zdradzamy, jak go uzyskać!: