Jak nakładać róż? Wybierz pędzel do różu, który pomoże uniknąć błędów w makijażu

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Makijaż

Jak nakładać róż? Wybierz pędzel do różu, który pomoże uniknąć błędów w makijażu

Czy wiesz, że róż do policzków może optycznie zmienić kształt twojej twarzy, wysmuklić ją albo zatuszować drobne mankamenty? Warunki są dwa – dobrze dobrany pędzel i umiejętne wykonanie makijażu.

Róż to ulubiony kosmetyk kolorowy wielu z nas. Dzięki lekko zaróżowionym policzkom twarz wydaje się żywsza i młodsza, a cały makijaż nabiera barw. Nakładanie różu też zazwyczaj nie sprawia problemu – wystarczy przecież musnąć policzki pędzlem. Często robimy to tym małym pędzelkiem dołączonym do opakowania kosmetyku. Tymczasem makijaż z użyciem różu też ma swoje tajemnice. Może być wykonany gorzej lub lepiej, a pędzel do różu to gadżet, który wiele ułatwia w makijażu i naprawdę się przydaje.

 

Co to jest pędzel do różu?

To specjalny pędzel wyprofilowany tak, by łatwo było nim aplikować pudrowy kosmetyk na skórę i jednocześnie modelować twarz. W sklepach możesz znaleźć pędzle:

  • ukośnie ścięte – to dobry wybór dla kobiet, którym zależy na wyrazistym konturowaniu za pomocą różu;
  • zaokrąglone, lekko spłaszczone na czubku – dzięki nim nakładanie różu jest proste i szybkie.

Zazwyczaj droższe są pędzle do różu wykonane z naturalnego włosia , ale nie obawiaj się zakupu pędzla syntetycznego. Nowoczesne pędzle ze sztucznym włosiem nie muszą być sztywne, a dzięki gładkiej strukturze są bardziej higieniczne. Rada doświadczonych makijażystów: pędzel do różu powinien być mały, bo takim łatwiej manewrować.

Uwaga! Nigdy nie używaj do nakładania różu pędzelków ani puszków, jakie można znaleźć w opakowaniach kosmetyków. Ich kształt nie jest odpowiedni do precyzyjnej aplikacji, łatwo o nierównomierne rozprowadzenie różu i pozostawienie plam.

 

Jak nakładać róż pędzlem?

Róż nabieraj wyłącznie na boki pędzla, w niewielkich ilościach. Nie uśmiechaj się, aby nie unosić policzków, bo wtedy nałożysz róż w niewłaściwych miejscach. Delikatnie poprowadź pędzel do różu po skórze (nie wcieraj kosmetyku!), kilkukrotnie powtarzając posuwisty ruch od dołu ku górze, w kierunku skroni. Zachowaj umiar! Nadmiar różu będzie wyglądał nienaturalnie i odwróci uwagę od innych elementów makijażu

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.59/5 (22 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

m

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Jak nakładać róż? Wybierz pędzel do różu, który pomoże uniknąć błędów w makijażu: