Akcesoria ułatwiające wykonanie makijażu

Akcesoria ułatwiające wykonanie makijażu

Kiedy co dzień rano usiłujemy zrobić sobie idealny makijaż (lub przynajmniej marzymy o szansie na to), zwykle coś staje nam na przeszkodzie – na przykład brak czasu lub zajęta łazienka. Przeważnie więc kończy się na tym, że błyskawicznie wcieramy w siebie podkład, a drugie oko kończymy malować w samochodzie. Trudno wtedy doszukiwać się w naszym makijażu perfekcji. Ale mimo braku czasu można byłoby się do niej nieco przybliżyć. Wystarczy tylko zdać się na odpowiednie akcesoria.

Gąbka do podkładu

Nakładanie podkładu palcami jest jednym z najczęstszych błędów popełnianych przy tym zabiegu. Utrudnia bowiem równomierne pokrycie twarzy kosmetykiem, ponadto nie jest zbyt higieniczne, chyba, że wcześniej odkazimy dłonie. Najlepiej jednak zaopatrzyć się w lateksową gąbkę do podkładu. Pozwala ona na idealne krycie także w trudnych do malowania miejscach, na przykład w okolicach uszu czy nosa. Gąbki mają też różnorakie kształty i wielkości, można więc dostosować je do swoich potrzeb czy upodobań. Używając ich na pewno nie zaryzykujemy stratą czasu na poprawki. Pamiętajmy jedynie, aby używać gąbek jednorazowych lub prać nasze ulubione po każdym użyciu, inaczej przeniesiemy na twarz siedlisko bakterii. Aby gąbka nie pochłonęła za dużo podkładu, wystarczy uprzednio zwilżyć ją delikatnie wodą. Lepiej poradzimy sobie też z pędzlami do podkładu, choć te lubią zostawiać smugi oraz grubą warstwę kosmetyku.

Szczoteczka do brwi

Niezależnie od tego, czy używamy kredki czy też nie, szczoteczka okaże się bardzo przydatna, zwłaszcza, jeśli nasze brwi są gęste, długie i krzaczaste. Ujarzmione na pewno będą się lepiej prezentować, a nam uda się je precyzyjniej podkreślić. W sklepach poszukujmy kredek w komplecie z maleńkim grzebykiem (który znajduje się na przykład na zatyczce czy na końcówce) lub zakupmy osobną szczoteczkę.

Zalotka

Wbrew pozorom zalotka nie jest zarezerwowana wyłącznie na wieczorny makijaż przed wielkim wyjściem. Jej użycie zajmuje zaledwie pół minuty, a może zdziałać cuda z naszymi rzęsami. Należy ją jedynie chwilę ogrzewać gorącym powietrzem z suszarki, a następnie przyłożyć do rzęs na 10-30 sekund. Rzęsy mają być wtedy czyste i niepomalowane tuszem.

Grzebyk do rzęs

Skoro w zestawieniu mamy szczoteczkę do brwi oraz zalotkę, nie może też zabraknąć grzebyka do rzęs. Jego główna funkcja polega na tym, że ma ratować nasze rzęsy przed sklejeniem się podczas nakładania tuszu. Poza tym idealnie rozdzielimy nim rzęsty, tworząc z nich imponujący wachlarz. Na rynku znajdziemy wiele grzebyków, jeśli jednak chcemy osiągnąć najlepszy efekt, poszukajmy takiego z metalowymi, cienkimi i ostrymi ząbkami, zrezygnujmy zaś z marnych plastikowych i dość topornych egzemplarzy. Rzęsy przeczesujemy grzebykiem po nałożeniu każdej warstwy tuszu, zanim kosmetyk wyschnie. Dzięki temu unikniemy katastrofy w postaci sklejonych włosków.

Pędzle, pędzelki

Potrzebujemy ich do nałożenia cieni oraz pudru i różu. Oczywiście rodzajów pędzli jest mnóstwo i bez kursu wizażu trudno je zapamiętać. Do prostego, codziennego makijażu wystarczy jednak mieć tylko kilka z nich. Popularnym i użytecznym pędzlem jest kabuki – charakteryzuje się on gęstym włosiem i niewielkim rozmiarem, dzięki czemu pokryje twarz bronzerem czy sypkim pudrem dość dokładnie i średnio intensywnie, docierając także do trudno dostępnych miejsc.

Dla osób, które preferują lekkie krycie idealny będzie pędzel nieco większy, o miękkim włosiu, delikatnie zaokrąglony na końcu, o długiej rączce. Nadaje się on też do nakładania różu na policzki. I wreszcie małe pędzelki do cieni – najlepiej mieć do swojej dyspozycji dwa, góra trzy, chyba, że potrzebujemy specjalnego skośnego, ostro ściętego pędzla do rysowania linii nad górną powieką (nie posiadamy eye-linera). Przede wszystkim zaopatrzmy się więc w płaski i zaokrąglony pędzelek do nakładania cienia bazowego na całą powiekę. Drugie must-have to pędzel kulkowy, za pomocą którego można precyzyjnie podkreślić załamanie powieki, a także dolną powiekę, rozświetlić kącik oka czy rozetrzeć kredkę. Jest to więc pędzel dość uniwersalny i pozwala na bardzo dokładne wykonanie makijażu oka.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Beauty Blender: idealna gąbka do makijażu
Czerwona Szminka: pasuje każdej kobiecie?
Puder Ryżowy: właściwości i zastosowanie
Naturalny Makijaż: zasady wykonania
Lakiery Solarne: sprawdź to!
Tusz Wodoodporny: rodzaje i trwałość