Twarz w kształcie serca – dobór fryzury, makijażu i dodatków

Magda Bednarska

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Kształty twarzy

Twarz w kształcie serca – dobór fryzury, makijażu i dodatków

Sprawdź, w której fryzurze będziesz najlepiej wyglądać i jakim makijażem podkreślisz wszystkie swoje atuty.

Twarz w kształcie serca ma olbrzymią ilość zalet (przede wszystkim – jest bardzo dziewczęca i nietrudno znaleźć dla niej odpowiednią fryzurę) i jedną główną wadę – tzw. wdowi szpic, czyli przedłużenie linii włosów w kształcie litery „V”. Oczywiście, wada zależna jest od posiadacza tej cechy – u jednych jest mniej, u innych bardziej zauważalna; jednym przeszkadza, inni w ogóle nie zwracają na nią uwagi. Dla tych, którzy nie lubią tego elementu swojej twarzy, przygotowaliśmy kilka porad odnośnie fryzur, które pomogą go ukryć.

1 Dobór fryzury

DŁUGOŚĆ. Panie o tym kształcie twarzy mają duże szczęście – praktycznie każda długość włosów będzie dla nich odpowiednia. Jedyne, co można odradzić posiadaczkom bardziej szpiczastego podbródka, to prosty bob kończący się równo na linii szczęki.

GRZYWKA. To nie tylko najlepszy sposób na ukrycie wdowiego szpica dla tych, którym szczególnie przeszkadza, ale i na podkreślenie największych atutów twarzy oraz odwrócenie uwagi od szpiczastego podbródka. Na twarzy o kształcie serca najlepiej będą prezentować się dłuższe grzywki – na przykład skośne.

PRZEDZIAŁEK. Dla pań z wyraźnym wdowim szpicem mamy jedną ważną radę: przedziałek powinien być choć odrobinę oddalony od linii wyznaczonej przez szpic – to znacznie ułatwia układanie włosów. Poza tym nie ma większych ograniczeń – jeżeli mamy polecić coś szczególnego, to będzie to głęboki przedziałek, któremu towarzyszą fale lub skośna grzywka.

CIENIOWANIE. Zarówno większa objętość na czubku głowy, jak i nakładające się na siebie warstwy sprawdzą się świetnie przy twarzy o kształcie serca, dlatego cieniowanie to zdecydowanie trafiony pomysł.  

KUCYKI, WARKOCZE, UPIĘCIA. Zdecydowanie jesteśmy za wszystkimi „zebranymi” fryzurami – pamiętajcie tylko o tym, by nie były szersze, niż linia włosów, bo mogą spowodować optyczne wydłużenie podbródka.

LOKI, FALE. Po raz kolejny musimy powtórzyć: TAK (to najlepiej obrazuje, jak dużo szczęścia mają posiadaczki tego typu twarzy). Luźne fale świetnie złagodzą ostre rysy podbródka, a odpowiednio wystylizowane loki dodadzą twarzy objętości we wszystkich miejscach, w których jej brakuje.

NIE POLECAMY. Prostych włosów kończących się na linii podbródka, przedziałków idących równo z linią wdowiego szpica, ciężkich grzywek.

Poniżej galeria gwiazd posiadających twarz w kształcie serca:


2 Dobór makijażu

CIENIOWANIE. Do odpowiedniego wycieniowania twarzy będą Ci potrzebne dwa podkłady: jeden o ton lub dwa ciemniejszy od koloru Twojej cery i jeden maksymalnie o dwa tony jaśniejszy. Ciemniejszy podkład nałóż pod kości policzkowe, na skronie i po obu stronach nosa. Jaśniejszy podkład nałóż na środek czoła i nad kości policzkowe. Aby optycznie poszerzyć brodę, nałóż rozświetlacz lub jasny korektor wzdłuż linii brody oraz linii szczęki, a następnie rozetrzyj go tak, by zmieszał się z podkładem.

RÓŻ. Ze względu na budowę twarzy, zalecamy bardzo delikatne podkreślanie kości policzkowych różem (lub zupełną rezygnację z tego zabiegu).

BRWI. Przy tym kształcie twarzy najlepiej sprawdzą się grubsze brwi z naturalnym łukiem – nie będziesz mieć więc z nimi wiele problemów.


3 Dobór dodatków

KOLCZYKI. Dla tego typu twarzy idealne będą długie i proste kolczyki oraz kolczyki w kształcie kół. Odradzamy natomiast biżuterię, która „wskazuje” na podbródek.

NASZYJNIKI. Aby zrównoważyć kształt podbródka, polecamy wybieranie okrągłych naszyjników.

OKULARY. Staraj się wybierać okulary o zaokrąglonych oprawkach, które nie będą szersze od Twojej twarzy.


Poniżej przykładowe dodatki dla twarzy w kształcie serca (kliknij na zdjęcie, aby sprawdzić markę):

Zdjęcia dodatków: fashionpr.

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.73/5 (12 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Twarz w kształcie serca – dobór fryzury, makijażu i dodatków:
Rada ze zrobieniem jakiejkolwiek grzywki jest, delikatnie mówiąc, dość bzdurna. Zwróćcie uwagę na panią na zdjęciu w tekście. Włosy u takich ludzie nad czołem układają się specyficznie - czasem rosną na boki, rozkładając się na dwie strony, czasami wręcz do tyłu. Można robić przedziałek na boku lub grzywkę - tylko po co? Włosy i tak ułożą się zgodnie z kierunkiem wzrostu. I najprawdopodobniej nad czołem zrobi się tak zwany "alf" (kto nie wie, niech zobaczy jak wyglądał sterczący nad czołem kosmyk Alfa :-) )
najlepszym wyznacznikiem twarzy w kształcie serca jest kształt linii włosów, które na środku czoła przeciągają się w literkę "V", nie widzę u siebie szpiczastego podbródka, ale to pewnie ze względu na sporą ilość dodatkowych kg :) Co do samego opisu, nie rozumiem, dlaczego miałabym tą charakterystyczną cechę ukrywać? Uwielbiam ją, sprawia, że jestem bardziej wyróżniająca się (w detalach) z tłumu :)
Bardzo przydatny artykuł, szkoda tylko, że brakuje dokładniejszej charakterystyki tego kształtu twarzy, bo czy spiczasty podbródek to jedyny wyznacznik? :)