Keton malinowy – nowy sposób na utratę wagi?

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Odchudzanie i diety

Keton malinowy – nowy sposób na utratę wagi?

Po zielonej herbacie i kawie, świat ogarnęło szaleństwo na punkcie kolejnego środka odchudzającego. Tym razem jest to tajemniczo brzmiący keton malinowy. Bierzemy go pod lupę i sprawdzamy, czy rzeczywiście działa.

Keton malinowy to nic innego, jak związek chemiczny występujący naturalnie w owocach malin. Często używa się go w przemyśle spożywczym i perfumeryjnym dla nadawania malinowego aromatu produktom. Ostatnio jednak naukowcy odkryli zupełnie nowe zastosowanie ketonu malinowego – ma on mianowicie pomagać w utracie wagi. Czy to prawda? A może to jedynie chwyt marketingowy? Przyjrzyjmy się temu bliżej.Co potrafi keton malinowy?

Zgodnie z wynikami badań, ten organiczny związek chemiczny wpływa na wzrost lipolizy, czyli procesu rozkładu tłuszczów prostych w organizmie, co, jak twierdzą badacze, hamuje przyrost masy ciała. Z badań wynika również, że keton malinowy spowalnia uwalnianie cukru do krwi, przez co dłużej jesteśmy nasyceni i nie sięgamy po jedzenie. Poza tym, spowolnienie procesu uwalania cukru powoduje, że cukier nie odkłada się w organizmie i nie przekształca w nieestetycznie wyglądający tłuszcz. Wspomniane działanie ketonu malinowego ma więc być dwojakie: z jednej strony ma on pomagać efektywniej spalać nadmiar tkanki tłuszczowej, a z drugiej, blokować dalszy wzrost wagi.


Czy warto sięgnąć po keton malinowy?

Jeśli wierzyć badaniom, zażywanie ketonu malinowego może pomóc w spaleniu zbędnych kilogramów. Producenci najlepszych tabletek na odchudzanie zawierających keton malinowy zapewniają też, że jest on w pełni naturalny, a więc bezpieczny dla organizmu. Często takie suplementy są też wzbogacone o wyciągi z innych naturalnych substancji ułatwiających odchudzanie, dzięki czemu waga ma spadać jeszcze szybciej. Czy ufać takim specyfikom? Naszym zdaniem warto próbować nowości, bo jeśli istnieje szansa na to, aby w zdrowy, ale szybszy sposób pozbyć się nadwagi i poczuć ze sobą lepiej, to czemu po niego nie sięgnąć? Walcząc o piękną sylwetkę, nie zapominajmy jednak o zdrowym rozsądku, a przed sięgnięciem po jakikolwiek suplement diety, skonsultujmy się z lekarzem.

 

Tagi (5): , , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 4.11/5 (8 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

k
k
k
k
k

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Keton malinowy – nowy sposób na utratę wagi?: