Waga... na wagę złota

Celina Filip

  Autor:
Opublikowane w Odchudzanie i diety

Waga... na wagę złota

Rząd Dubaju znalazł sposób na to, aby odpowiednio zmobilizować otyłych obywateli do odchudzania. Za każdy utracony kilogram obiecał im... złoto.

Inicjatywa „Your Weight in Gold” (w wolnym tłumaczeniu: „Twoje kilogramy w złocie”) to 30-dniowe wyzwanie, którego celem jest zmotywowanie obywateli Dubaju do walki z nadwagą. Nagrodą w nim – gram złota za każdy stracony kilogram. Zwycięzcą – każdy, kto schudnie minimum 2 kilogramy.

Do konkursu może przystąpić każdy mieszkaniec Dubaju spełniający jeden tylko warunek – musi być otyły.  Aby otrzymać nagrodę, do końca trwania wyzwania musi w zdrowy sposób pozbyć się przynajmniej 2 kilogramów. Ale to nie wszystko – na koniec konkursu (16 sierpnia) trzy osoby, które schudły najwięcej, wezmą udział w losowaniu nagrody głównej: 20,000 dirhamów (5,400 dolarów).

Nie bez powodu wyzwanie „Your Weight in Gold” zbiega się z ramadanem – miesiącem postu, w czasie którego zabronione jest przyjmowanie pokarmów i napojów od wschodu do zachodu słońca. W tym okresie wiele osób po zmroku spożywa duże ilości jedzenia, co zdecydowanie odradzane jest przez dietetyków. To, w połączeniu z rosnącymi liczbami osób jedzących na co dzień w fast foodach i coraz mniejszej ilości czasu poświęcanej na wysiłek fizyczny, prowadzi do alarmująco licznych przypadków nadwagi i otyłości.

Czy taka inicjatywa będzie mieć długofalowe skutki? Trudno powiedzieć, trzeba jednak przyznać, że o lepszej motywacji do odchudzania dawno nie słyszeliśmy.

Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.9/5 (10 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

o
o
o
o
o

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Waga... na wagę złota: