3 sposoby na oczyszczenie organizmu

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Odchudzanie i diety

3 sposoby na oczyszczenie organizmu

Detoks jest przydatny kiedy jesteśmy przemęczeni, mamy problemy z metabolizmem, chcemy zacząć odchudzanie lub poprawić samopoczucie. Oto trzy rodzaje detoksu, które pomogą pozbyć się niepotrzebnych toksyn.

7-dniowy detoks za pomocą soków

To jedna z najbardziej popularnych form diety oczyszczającej. Detoks należy przeprowadzać nie dłużej niż przez siedem dni. Najlepszą porą na jego odbycie jest wczesna wiosna, gdyż daje możliwość odciążenia organizmu po okresie jesienno-zimowym. Równie dobrze zadziała w lecie odżywiając ciało witaminami, które tracimy wraz z solami mineralnymi podczas upałów. Dodatkowo to właśnie wtedy mamy najłatwiejszy dostęp do świeżych owoców i soków.

Bazę soków, jakimi wykonuje się detoksykacje, mogą stanowić nie tylko owoce sezonowe, ale i egzotyczne czy też kiszona kapusta. Należy pić naturalne soki bez dodatku cukru 4-5 razy dziennie, przed i między posiłkami. Potrawy powinny być złożone z samych warzyw i owoców.

Kurację można powtórzyć po 2 miesiącach. Nie zaleca się przedłużania okresu detoksu.


21-dniowy detoks cukrowy

Ma na celu pomóc w redukcji tkanki tłuszczowej, pokonaniu uzależnienia od słodyczy oraz przygotowania do rozpoczęcia odchudzania. To jeden z rodzajów zabiegów, które pozwalają zredukować poziom cholesterolu oraz obniżyć poziom cukru. Jest to szybka dieta. Wyeliminowanie słodyczy to jedno. W czasie cukrowego detoksu zalecane jest przede wszystkim zmniejszenie częstotliwości spożywania węglowodanów. To właśnie to umożliwia uzyskanie bardzo dobrych efektów.

Po trzech tygodniach można odczuć poprawę samopoczucia, redukcję zmęczenia, a napady tzw. głodu cukrowego przestają dokuczać. Tego typu detoks można rozpocząć o każdej porze roku.


5-dniowa dieta oczyszczająca

Najlepiej rozpocząć ją wczesną wiosną. To doskonały sposób na dodanie sobie energii, poprawę nastroju i przywrócenie skórze, włosom i paznokciom dobrej kondycji po zimie. Zasady diety oczyszczającej są proste. Pierwsze dwa dni tygodnia odżywiamy się za pomocą jabłek, które zawierają naturalne kwasy wypierające toksyny z organizmu. Następne dwa dni jemy posiłki skomponowane z warzyw i owoców. Ostatniego dnia wprowadzamy elementy węglowodanów. Przez cały tydzień pijemy napary ziołowe oraz zieloną herbatę – 3 razy dziennie. To wspomaga pracę metabolizmu.

 
Warto pamiętać, że tego rodzaju diety mają na celu jedynie pozbycie się obrzęków i przywrócenie prawidłowej funkcjonalności organizmu, a nie redukcję wagi. Tego rodzaju działania powinny podejmować jedynie osoby w pełni zdrowe.

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.31/5 (11 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

d
d

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
3 sposoby na oczyszczenie organizmu: