Dieta antycellulitowa

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Odchudzanie i diety / Dieta antycellulitowa

Dieta antycellulitowa

To dieta, która pozwoli rozprawić się z cellulitem od wewnątrz. Na czym polega? Jak ją stosować, aby problem cellulitu zniknął już na zawsze?

Cellulit to przypadłość, która dotyka niemal 90% dorosłych kobiet na całym świecie. Polega ona na nieprawidłowym rozmieszczeniu tkanki tłuszczowej oraz zmianach tkanki podskórnej, które dają efekt „pomarańczowej skórki”. Defekt ten może być spowodowany zarówno przyczynami hormonalnymi, jak i nieprawidłową gospodarką wodną organizmu. Może być także związany z przybraniem na wadze lub spożywaniem nieodpowiednich produktów.

Dieta antycellulitowa jest dietą długoterminową, którą można stosować bez ograniczeń czasowych. Im dłużej będziemy żyć według jej zaleceń – tym dłużej nasze ciało pozostanie piękne i gładkie.


Założenia diety:

zrezygnuj z fast foodów i słodyczy – zawierają toksyny, które odkładają się w komórkach tłuszczowych i sprzyjają powstawaniu cellulitu

wyeliminuj używki – podobnie jak fast foody, dostarczają organizmowi toksyn

kofeinę ogranicz do minimum – najlepiej zrezygnuj z picia kawy; używaj jej tylko jako składnika peelingu kawowego, który wspaniale wygładza skórę

zrezygnuj z soli – sól zatrzymuje wodę w organizmie, co sprzyja obrzękom ciała i powstawaniu cellulitu

jedz grejpfruty – są kopalnią zdrowia, zawierają witaminy C, B, P i F, błonnik oraz pektyny, dzięki którym oczyszczają organizm z toksyn i usprawniają przemianę materii (Tak, jak wszystkie cytrusy, mogą być jednak niewskazane dla osób z problemami układu pokarmowego – np. z refluksem.)

pij zieloną herbatę – ona również przyśpiesza przemianę materii i pomaga w ususwaniu z organizmu toskyn

wprowadź do diety potrawy z kwasami tłuszczowymi omega-3, omega-6 i omega-9, które zapobiegają odkładaniu się tłuszczu w organizmie i korzystnie wpływają na istniejący już cellulit (Kwasy te znajdziesz w rybach, orzechach, oliwie z oliwek, a także w tranie.)

spożywaj co najmniej 5 porcji owoców i warzyw dziennie – zawierają one mnóstwo witamin i mikroelementów, które korzystnie wpływają na stan organizmu

dużo pij – co najmniej 2 litry niegazowanej wody dziennie, w ten sposób wypłuczesz z organizmu toksyny i przyśpieszysz metabolizm

bądź aktywnawalka z cellulitem nie powiedzie się bez minimalnej dawki ruchu. Codziennie staraj się znaleźć czas na aktywność fizyczną – idź na długi spacer z psem lub na rower, tańcz, pływaj, ćwicz fitness, a skutki walki z cellulitem staną się widoczne.


Każda z nas jest inna, a skutki diet są kwestią indywidualną, dlatego, przed rozpoczęciem diety, nawet antycellulitowej, zasięgnij porady lekarza, aby dowiedzieć się, czy możesz ją bezpiecznie stosować.

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 3.43/5 (74 ocen)

Podobne artykuły

Pytania i odpowiedzi

c
c
c
c
c

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Dieta antycellulitowa: