Kurs sushi - interesujący pomysł na prezent

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Kuchnia

Kurs sushi - interesujący pomysł na prezent

Na pewno macie go w swoim otoczeniu: urodzonego kucharza. To ten, z którym zawsze spotykacie się w kuchni, bo właśnie wypróbowuje nowy przepis. Wy zmywacie. Właśnie znaleźliście dla niego idealny prezent.

Prezent dla urodzonego kucharza

Urodzony kucharz opowiada Ci o swoich kłopotach sercowych, siekając przy tym z zawrotną prędkością papryczkę chilli nożem ostrym jak brzytwa. Tempo zwalnia tylko po to, żeby objaśnić Ci wyższość patelni ceramicznej nad żeliwną. Ty jesz jak w restauracji z gwiazdką Michelina, ale potem musisz zmywać naczynia. Zamiast zastanawiać się, jaką mu podarować książkę kucharską albo za wszelką cenę starać się sobie przypomnieć, czy chodziło o patelnię żeliwną, czy raczej o ceramiczną, możesz teraz wziąć odwet na swoim urodzonym kucharzu za każdy szorowany garnek i podarować mu kurs sushi!

 

Sztuka przygotowywania sushi

Sushi nie trzeba przedstawiać. Ta japońska potrawa przygotowana na bazie ryżu, mięsa ryb i warzyw, zawiniętych w specjalnie spreparowane płatki wodorostów z dodatkiem marynowanego imbiru, sosu sojowego i wasabi już od kilku lat jest w Polsce prawdziwym hitem. Przeciętnemu zjadaczowi chleba kojarzy się z dietą i pałeczkami, ale dla kucharzy na całym świecie jest sztuką, której można się nauczyć jedynie pod okiem doświadczonego mistrza. Bo przyrządzanie go to cały rytuał wymagający użycia specjalnych przyrządów, składników i przypraw. Na kursie zgłębia się tajniki tej sztuki, od kontroli temperatury własnych rąk, przez dobór utensyliów, po technikę marynowania składników, przygotowywania idealnego ryżu i kręcenia rolek za pomocą bambusowej maty, aż po tworzenie poszczególnych rodzajów sushi, takich jak norimaki, nigiri, california rolls i wielu, wielu innych. Choć to naprawdę ciężka i wymagająca koncentracji praca, kurs sushi będzie dla Twojego urodzonego kucharza świetną zabawą i kopalnią wiedzy o Dalekim Wschodzie. A potem, zajęty przekrawaniem tuńczyka pod odpowiednim kątem, żeby z niego zrobić sashimi, będzie miał nareszcie czas na wysłuchanie Twoich sercowych kłopotów...

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.88/5 (20 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Kurs sushi - interesujący pomysł na prezent: