Przyprawniki – jakie mają zastosowanie?

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Kuchnia / Sprzęt kuchenny

Przyprawniki – jakie mają zastosowanie?

Naczynia z porcelany przeistaczają zwykły obiad w wytworną ucztę. Wszystko za sprawą charakteru materiału, który łączy w sobie klasę z elegancją oraz wykwintność z wyższą sferą.

Podobnie jest w przypadku figurek, statuetek i posążków wykonanych z porcelany. Ozdobniki zyskują tradycyjny charakter i klasyczną elegancję. Jednak wyroby z porcelany to nie tylko eleganckie talerze i ładne figurki. Materiał wykorzystywany jest również do produkcji bardziej praktycznych rzeczy. Jedną z nich są solniczki, pieprzniczki i przyprawniki.


Przyprawniki

Przyprawnik jest małym naczyniem do przechowywania przypraw kuchennych. Wykonany zwykle ze szkła, plastiku, kryształu, metalu, ale także z porcelany. Takie pojemniczki pierwotnie były w formie otwartych naczyń, do których wsypywało się przyprawy. Jednak taka forma przyprawnika jest obecnie rzadko spotykana. Druga forma przypomina porcelanową buteleczkę posiadającą nakrętkę z niewielkimi otworami. Poprzez dziurkowaną nakrętkę dozuje się odpowiednią ilość przyprawy.


Kuchenna elegancja

Kuchnia pełna garnków i talerzy, świeżych ziół i roślin oraz porcelanowych przyprawników to wymarzone miejsce dla każdego miłośnika gotowania; lokum, w którym powstają kulinarne dzieła sztuki. Niezwykłego piękna i elegancji nadają kuchni solniczki i pieprzniczki. Przyprawniki wykonane z porcelany, umieszczane pojedynczo lub na drewnianych podstawkach, sprawiają, że w kuchni panuje szlachecki nastrój.


Praktyczne zastosowanie

Porcelanowe przyprawniki wprowadzają do kuchni nutkę arystokratycznej elegancji. Wszystko za sprawą tradycyjnego charakteru materiału. Jednak porcelanowe solniczki i pieprzniczki to nie tylko kuchenne gadżety. Są one także bardzo praktyczne. Materiał z porcelany jest odporny na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury i wilgoć. Jest bardzo wytrzymały i niezawodny. Trzymane w nim przyprawy na długo zachowają naturalny smak i aromat. Nie przesiąkają wilgocią ani nie rozsypią się po podłodze. Przyprawniki z porcelany to piękne i praktyczne akcesoria kuchenne.


Porcelana ma wiele zastosowań. Można z niej tworzyć serwis kuchenny charakteryzujący się niebywałą estetyką i elegancją. Wyprodukować wyjątkowe figurki i ozdobniki wprowadzające do pomieszczenia szlachecki nastrój. Z porcelany wykonać można także pieprzniczki, solniczki i inne przyprawniki. Niezwykle eleganckie i wytrzymałe mają praktyczne zastosowanie. Istnieje wiele odmian, rodzajów i kompozycji stylistycznych, jednak wszystkie są wytrzymałe i niezawodne. Porcelanowe przyprawniki dostępne są w sklepie internetowym Porcelana24.

 

A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Tagi (3): , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.09/5 (37 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Przyprawniki – jakie mają zastosowanie?: