Pyszne dania dla całej rodziny

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Kuchnia / 6. Przepisy na cały dzień

Pyszne dania dla całej rodziny

Przygotowywanie posiłków dla rodziny to ogromne wyzwanie nawet dla pasjonatów gotowania. Każdy domownik ma bowiem nieco inne gusta kulinarne i jest zwolennikiem innych smaków.

 

Aby zatem przygotować smaczne i zdrowe dania zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, warto łączyć różne składniki, struktury i kolory. Wtedy z pewnością każdy chętnie spróbuje serwowanych przez nas posiłków i wybierze dla siebie to, co w danym momencie jest dla niego najlepsze.

 

Zdrowe posiłki dla dorosłych

Wiele dorosłych osób nie zwraca uwagi na spożywane przez siebie jedzenie, przez co na ich talerze trafiają zupełnie przypadkowe produkty, które nie zawsze do siebie pasują, zarówno pod względem smaku, jak i wartości odżywczych.

A tymczasem przygotowanie smacznego i odpowiednio zbilansowanego menu wcale nie jest takie trudne, jak nam się wydaje. Jeśli nie mamy wiedzy na temat gotowania, z powodzeniem możemy posiłkować się przepisami dostępnymi dziś dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Przepisy na proste potrawy z łatwo dostępnych składników znaleźć możemy w książkach czy magazynach kulinarnych, a także na rozmaitych blogach i stronach internetowych. W szukaniu inspiracji warto pamiętać, aby zaczynać od prostych dań, których przygotowanie nie powinno sprawić trudności. Najlepiej wybierać posiłki bogate w świeże warzywa, kasze, ryż, białe mięso i ryby – każdy taki posiłek będzie zawierał wszystkie niezbędne składniki odżywcze, korzystnie wpływające na funkcjonowanie organizmu.

 

Zbilansowane menu dla małych niejadków

Dużą trudność sprawia rodzicom przygotowywanie posiłków dla ich pociech. Jest to o tyle skomplikowane, że smak u dzieci zmienia się bardzo szybko i te dania lub pojedyncze produkty spożywcze, które jakiś czas temu spotkały się ze zdecydowanym odrzuceniem, dziś mogą stać się podstawą diety.

Właśnie dlatego warto wracać do smaków i potraw serwowanych już wcześniej. Menu dla dzieci również powinno być bogate między innymi w warzywa, owoce, kaszę, ryż, zboża, nabiał. Jako przekąski natomiast można podawać pestki lub orzechy (stymulują one rozwój organizmu).

Dobrze sprawdza się też zasada mówiąca o małych porcjach - posiłki dla dziecka nie powinny być zapychające i ciężkie, lecz odżywcze i sycące. Oprócz tego duże znaczenie ma wygląd dania, dlatego najlepiej kupować kolorowe i sezonowe produkty, które sprawiają, że posiłki są nie tylko smaczne i zdrowe, ale także pachnące i barwne, dzięki czemu zachęcają do jedzenia nawet najbardziej grymaśnych niejadków.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 2.63/5 (4 ocen)

Podobne artykuły

  • Brak powiązanych artykułów

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Pyszne dania dla całej rodziny: